Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po raz pierwszy w tym sezonie wystartują na rodzimych trasach. Start w Rajdzie Polski, 10. rundzie Mistrzostw Europy, będzie dla załogi LOTOS Dynamic Rally Team rozgrzewką przed kolejnym rajdem szutrowym rozgrywanym w Mistrzostwach Świata. Michał i Maciek w Mikołajkach wystartują samochodem Ford Fiesta RRC.

Tegoroczny Rajd Polski jest pierwszą z rund Mistrzostw Europy, która wprowadza odcinek kwalifikacyjny zamiast testowego. Taka alternatywa pojawiła się po raz pierwszy w tym sezonie w mistrzostwach świata, w rajdach o luźnej nawierzchni. Dzięki kwalifikacjom na torze w Mikołajkach zawodnicy mogą wybrać swoją pozycję na starcie podczas pierwszego dnia zawodów. Zawodnicy podczas dwóch dni rajdu będą mieli do przejechania 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 233 kilometrów.

„Start w tegorocznym Rajdzie Polski to dla nas doskonała okazja do zaprezentowania się przed polską publicznością, a także do ostatniego treningu przed kluczową dla nas rundą Mistrzostw Świata. Jestem bardzo zadowolony, że po raz pierwszy zasiądę za kierownicą Forda Fiesty RRC właśnie na mazurskich szutrowych trasach. Fiesta zawsze dawała mi mnóstwo frajdy z jazdy, a po ostatnich testach z Markko Martinem i startem we Włoszech wybór ten nasuwał się wręcz automatycznie. Mam nadzieję, że start tym samochodem dostarczy kibicom ciekawych emocji, a nam wielu niezapomnianych wrażeń z jazdy” – powiedział Michał Kościuszko.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Dynamic Rally Team jest spółka LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Informacje dotyczące startów załogi Michał Kościuszko – Maciek Szczepaniak z zespołu LOTOS Dynamic Rally Team można znaleźć pod adresem www.lotosdynamicrallyteam.pl

Źródło: Informacja prasowa Lotos Dynamic Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league