Rusza Unitel Mazda MX-5 Esports – Puchar Polski Digital Motorsport 2022

1 kwietnia 2022 r. startuje Unitel Mazda MX-5 Esports, nowy cykl esportowy, który będzie stanowił podstawę Pucharu Polski Digital Motorsport w 2022 roku. Na zwycięzcę czeka miejsce w Mistrzostwach Polski Digital Motorsport, najważniejszych krajowych zawodach w dziedzinie simracingu oraz tytuł Zdobywcy Pucharu Polskiego Związku Motorowego.

Sebastian Job odnosi trzecie zwycięstwo w sezonie

Po zdobyciu drugiego miejsca w głównym wyścigu na Red Bull Ringu kierowca Diogo C. Pinto powiększył swoją przewagę punktową w tegorocznym sezonie pucharu Porsche TAG Heuer Esports Supercup (PESC). Dla zawodnika Porsche24 Team Redline liczący 10 okrążeń sprint okazał się rozczarowujący, jednak w kolejnym wyścigu – rozgrywanym na dwukrotnie większym dystansie – po zaciętej gonitwie Hiszpan powrócił do czołówki. Pierwsze miejsce zajął w nim Brytyjczyk Sebastian Job (Oracle Red Bull Racing Esports). To już trzecie w tym sezonie zwycięstwo mistrza PESC 2020 za kierownicą wirtualnego Porsche 911 GT3 Cup o mocy 375 kW (510 KM). W sprincie na torze Grand Prix Austrii, organizowanym na platformie symulacyjnej iRacing, wygrał Charlie Collins (VRS).

Ognista rywalizacja na piaskach Sahary – podsumowanie Fenix Rally 2022

W dniach 13-19 marca odbyła się kolejna edycja Fenix Rally, tunezyjskich zawodów w sercu Sahary. W ciągu siedmiu dni zawodnicy pokonali 2300 kilometrów, w tym 1500 kilometrów odcinków specjalnych. Były przebite opony, awarie, zgubione trapy, a nawet albo przede wszystkim, burza piaskowa. Tegoroczna edycja Fenix Rally na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach motocyklistów, kierowców, pilotów – w tym w pamięci ekipy Proxcars TME Rally Team, która rajd ukończyła na ósmym miejscu w klasie Open.

Dąbrowski zdobywcą Pucharu Świata Rajdów Cross-Country w kategorii junior

Konrad Dąbrowski wygrał Abu-Dhabi Desert Challenge w mocnej klasie Rally GP w kategorii junior, co dało mu drugi w tym roku puchar świata – tym razem w rajdach cross-country.

Blajer zdobywa drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Digital Motorsport

Druga edycja Porsche Esports Sprint Challenge Poland – oficjalnych Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie zakończyła swój sezon 2021 rundą na legendarnym Nordschleife – północnej pętli Nürburgringu. Ostatnia runda rozstrzygnęła losy mistrzowskich tytułów i ustaliła dwunastkę zawodników, którzy zagwarantowali sobie miejsce w następnej edycji PESCP.

Dąbrowski zdobywcą Pucharu Świata Rajdów Baja w kategorii junior

Konrad Dąbrowski zdobył upragniony Puchar Świata Rajdów Baja podczas ostatniej rundy, Baja Portalegre. Polak zwyciężył w klasyfikacji sezonu jednym punktem po zaciętym boju.

Marczyk i Gospodarczyk mistrzami Polski

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zostali nowymi mistrzami Polski 2021. Losy tytułu zostały rozstrzygnięte podczas finałowej rundy sezonu – na Rajdzie Koszyc na Słowacji.

Wygrana Konrada Dąbrowskiego w Rajdzie Maroka

Konrad Dąbrowski, jedyny Polak rywalizujący na motocyklu w Rajdzie Maroka zwyciężył w walce juniorów, w najmocniejszej kategorii klasy RallyGP.

Trzecia runda mistrzostw Polski digital motorsport z emocjami na legendarnym torze Le Mans

Trzecia z sześciu rund sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Poland odbyła się na sławnym z długodystansowych wyścigów Circuit de la Sarthe. Długie proste i mnóstwo okazji do wyprzedzania zapowiadało pełną akcji walkę o czołowe lokaty. Na przestrzeni całej rundy problemy dotknęły również faworytów do walki o tytuł mistrza Polski.

McLaren wejdzie do Extreme E

Brytyjski producent McLaren zapowiedział swoje wejście do elektrycznych wyścigów terenowych Extreme E. Marka będzie uczestniczyć w cyklu z własnym zespołem począwszy od sezonu 2022.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1