Kacper Sztuka i Max Verstappen zmierzą się w serii wyścigów

Kacper Sztuka stanie do rywalizacji między innymi razem z Maxem Verstappenem w serii wyścigów Real Racers Never Quit, w którym pojadą kierowcy z rzeczywistych i wirtualnych wyścigów.

Real Racers Never Quit powstało pierwotnie w czasie pandemii, kiedy całe wyścigowe kalendarze zostały przesunięte i skrócone, a w okresie braku rywalizacji, stawki z wielu serii wyścigowych złożyły swoje symulatory i ścigały się w świecie wirtualnym, w tym wielu kierowców F1.

RRNQ ponownie zostało zorganizowane w ubiegłym roku w odpowiedzi na odwołanie Grand Prix Emilii Romanii na torze Imola z powodu powodzi, jakie nawiedziły ten region.

Tym razem postanowiono reaktywować inicjatywę i stworzyć mistrzostwa składające się z sześciu rund na sześciu różnych torach z całego globu. Rywalizacja odbędzie się na platformie iRacing z wykorzystaniem samochodów GT3, Formuły 3 i Formuły 4.

Wśród kierowców zaproszonych na tę swego rodzaju zimową serię jest aktualny mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen, który od wielu lat należy również do Team Redline, organizatora wydarzenia.

Poza tym w stawce znajdzie się także chociażby Kacper Sztuka, mistrz włoskiej Formuły 4 z ubiegłego sezonu oraz członek juniorskiej akademii Red Bulla.

Wśród innych znanych osobistości znajdują się także: Felipe Drugovich (kierowca rezerwowy Astona Martina w F1), Dani Juncadella (kierowca WEC), Dennis Hauger (kierowca F2), Kelvin van der Linde (kierowca WEC i DTM), Job van Uitert (kierowca WEC i ELMS), Antonio Felix da Costa (fabryczny kierowca Porsche w WEC) czy też Gabriel Bortoleto (mistrz Formuły 3, który w tym sezonie przejdzie do Formuły 2).

Jak wspomniano wcześniej, kalendarz składać się będzie z sześciu rund:

  1. 16.01.2024, godz. 20:00 – GT3, Daytona International Speedway GP
  2. 23.01.2024, godz. 18:00 – Formuła 3, Silverstone GP
  3. 23.01.2024, godz. 18:00 – Formuła 4, Mugello (po wyścigu na Silverstone)
  4. 30.01.2024, godz. 18:00 – Formuła 3, Virginia International Raceway
  5. 30.01.2024, godz. 18:00 – Formuła 4, Motorland Aragon (po wyścigu na VIR)
  6. 09.02.2024, godz. 20:00 – GT3, Fuji International Speedway (bez szykany)

Transmisję z tych wyścigów będzie można oglądać chociażby na platformie Twitch na kanale Team Redline (twitch.tv/teamredline).

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze