Kościuszko 3. w PWRC po pierwszym dniu Rajdu Katalonii

Rywalizacja o tytuł mistrzowski w stawce PWRC rozpoczęła się od pierwszego kilometra piątkowych odcinków specjalnych.

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, wiceliderzy PWRC, po pierwszym dniu Rajdu Katalonii zajmują obecnie 3. miejsce w stawce tracąc do prowadzącego Marcosa Ligato 1 minutę (+1:00.2). Na drugim miejscu uplasował się bardzo szybki hiszpański kierowca Yeray Lemes (+11.1).

Załoga LOTOS Dynamic Rally Team podczas pierwszego dnia Rajdu Katalonii, rozgrywanego na nawierzchni szutrowej, utrzymywała się w czołówce stawki PWRC. Na poranną pętlę Kościuszko wybrał twarde opony, co przy bardzo silnym opadzie deszczu znacząco utrudniało mu utrzymanie się na trasie. Pomimo niesprzyjających warunków Michał wygrał drugi w porannej pętli odcinek specjalny i po 6 rozegranych próbach utrzymuje za sobą najgroźniejszego rywala do tytułu mistrzowskiego Benito Guerrę.

„Przejechaliśmy cały szutrowy dzień. Strata do lidera nie jest duża, więc jutro będziemy musieli powalczyć, aby odrobić jak najwięcej. Jeżeli chcemy zdobyć tytuł mistrzowski nie pozostaje nam nic innego, jak jazda na 100 procent od pierwszego kilometra” – powiedział po pierwszym dniu Michał Kościuszko

Dzisiaj zawodnicy pokonali łącznie 547,65 kilometrów, w tym 150,22 km oesowych. Piątkową rywalizację rozpoczął nowy w tym sezonie szutrowy odcinek Gandesa (7 km), następnie zawodnicy dwukrotnie pokonywali oes Pesells (26,59 km), wydłużony w stosunku do ubiegłorocznego o 850 metrów. Najdłuższym odcinkiem dnia był szutrowo-asfaltowy oes Terra Alta (44,02 km), który organizatorzy wydłużyli o 8,37 km asfaltu. Dzień zakończył nowy odcinek o długości 2 km i mieszanej nawierzchni, rozegrany na ulicach Salou, poprowadzony m.in. nadmorskim bulwarem Passeig de Jaume I ze startem w Espigó del Moll i metą na Avinguda d’Andorra.

Jutro załogi będą ścigały się na nawierzchni asfaltowej. Do pokonania mają 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 161,30 kilometrów oesowych.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Dynamic Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league