Vesti zastąpi Hamiltona w pierwszym treningu w Abu Zabi

Walczący o tytuł Formuły 2 Frederik Vesti będzie jeździł dla Mercedesa w drugim obowiązkowym treningu F1 poświęconym juniorskim kierowcom, zastępując Lewisa Hamiltona. Ponadto pojedzie on także podczas przyszłotygodniowych testów młodych kierowców na torze Yas Marina.

„Jazda w pierwszym treningu w Abu Zabi to kolejny krok w mojej karierze” – powiedział Vesti. „Zdobycie pierwszego doświadczenia w oficjalnej sesji podczas weekendu F1 w Meksyku było dla mnie wielkim wydarzeniem”.

„Wiele się nauczyłem i wspaniale było móc wspierać zespół, a także pracować z Lewisem i George'em [Russellem]. Nie mogę się doczekać, aby wykorzystać to doświadczenie na Yas Marina. To tor, który dobrze znam, co bez wątpienia ułatwi mi nabranie prędkości podczas godzinnego treningu. Jestem niezwykle podekscytowany powrotem za kierownicę W14 w pierwszym treningu, a następnie na testy posezonowe. Jeszcze raz chciałbym bardzo podziękować zespołowi za danie mi tej szansy”.

Po zakończeniu sezonu Formuła 1 pozostanie w Yas Marina we wtorek (28 listopada) na jeden dzień testów.

Każdy zespół musi udostępnić jeden samochód w standardowej specyfikacji z przeznaczeniem na testy opon Pirelli –  przy użyciu zwykłych kierowców wyścigowych – podczas gdy drugi bolid musi być prowadzony przez kierowcę, który przejechał dwa lub mniej wyścigów Grand Prix.

Vesti, który zastąpi Lewisa Hamiltona w jego drugim FP1 sezonu w Abu Zabi w piątek, pozostanie na przyszłotygodniowych testach.

W ten sam weekend co Formuła 1, Vesti będzie próbować walczyć o tytuł Formuły 2. Jego główny rywal Théo Pourchaire ma 25 punktów przewagi, a w Abu Zabi jest do zdobycia łącznie 39 oczek w dwóch pozostałych wyścigach.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze