Fittipaldi i Bearman poprowadzą Haasa

Pietro Fittipaldi oraz Oliver Bearman poprowadzą samochód Haasa podczas jednodniowego testu opon oraz młodych kierowców na torze Yas Marina.

Zarówno Brazylijczyk, jak i Brytyjczyk wezmą udział w testach opon Pirelli oraz teście młodych kierowców, który będzie miał 28 listopada po ostatnim wyścigu sezonu Formuły 1 – Grand Prix Abu Zabi.

„Wystawiamy ekscytujący skład na ostatnią rundę tego sezonu” – powiedział szef amerykańskiego zespołu, Günther Steiner.

Dla Fittipaldiego będzie to kolejna okazja do poprowadzenia VF-23. Wcześniej rezerwowy Haasa brał udział w teście opon Pirelli, które miały miejsce w lipcu na torze Silverstone, gdzie przejechał w sumie 700 kilometrów.

„Zespół zawsze docenia niezawodność Pietro, zwłaszcza że wciąż zbieramy dane i wiedzę na przyszły sezon, więc dobrze się składa, że po teście opon na Silverstone będzie kontynuował swoje obowiązki testowe”.

„To zawsze świetna okazja, aby poprowadzić samochód Formuły 1 i kontynuować pracę nad rozwojem wspólnie z całym zespołem Haas. Nie mogę się doczekać, aby przejechać dla zespołu ostatnie okrążenia tego sezonu” – przyznał Fittipaldi.

Jeżeli mowa o Brytyjczyku, to wcześniej kierowca Formuły 2 wziął udział w pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Meksyku, czyniąc go najmłodszym Brytyjczykiem, który wziął udział w weekendzie Grand Prix. Podobnie będzie podczas weekendu na torze Yas Marina.

„Ollie ma za sobą wspaniały występ w Meksyku, a jego podejście, etyka pracy i opinie naprawdę zrobiły na nas wrażenie, dlatego jesteśmy zachwyceni możliwością zapewnienia mu większej ilości czasu z zespołem, aby mógł poszerzać swoją wiedzę na temat prowadzenia samochodu Formuły 1” – przyznał Steiner.

„Nie mogę się doczekać testu dla młodych kierowców razem z ekipą Haasa w Abu Zabi. W piątek robimy razem pierwszy trening, więc wspaniale będzie móc to wykorzystać i spędzić cały dzień w samochodzie. Test dla młodych kierowców to ostatnia szansa, jaką zespół otrzyma w tym roku, aby popracować nad rzeczami na sezon 2024, a ja postaram się wykonać solidną robotę. Zespół sprawdził, że poczułem się bardzo komfortowo, odkąd spotkaliśmy się w Katarze i naprawdę podoba mi się praca z nimi. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę wszystkich w Abu Zabi” – powiedział członek akademii młodych kierowców Ferrari.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu Haas

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze