Horner z ostrzeżeniem od FIA za komentarz dotyczący porządkowego

Szef Red Bulla Christian Horner otrzymał oficjalne ostrzeżenie od sędziów Grand Prix Kataru za udzielenie niepochlebnej wypowiedzi, która odnosiła się do pracy porządkowego.

W jednym z wywiadów stwierdził, że „nieuczciwy porządkowy” w czasie sobotnich kwalifikacji pokazał podwójną żółtą flagę, których nie zauważył Max Verstappen, przez co otrzymał karę cofnięcia o 5 pól startowych na starcie wyścigu na torze Losail. Horner, po wezwaniu do sędziów, przeprosił za swoje słowa i otrzymał za to ostrzeżenie.

„Wyjaśnił, że jego reakcja wynikała z presji z powodu rywalizacji po karze nałożonej na kierowcę samochodu 33 [Verstappen]” – czytamy w decyzji sędziów. „Stewardzi wyjaśnili, że dany porządkowy wykonywał swoją pracę dokładnie i w sposób określony w Międzynarodowym Kodeksie Sportowym”.

"Pan Horner zaproponował, że przeprosi tego porządkowego i wyjaśni mediom, że nie miał na celu obrazy. Zaproponował również udział w Międzynarodowym Programie Sędziów FIA 2022 na początku lutego. Stewardzi bez zastrzeżeń przyjmują propozycję pana Hornera”.

W wyścigu Verstappen, który startował z siódmego pola, bardzo szybko przebił się na drugą lokatę, lecz nie był w stanie nawiązać realnej walki z ewentualnym zwycięzcą, Lewisem Hamiltonem. Holender jednak uzyskał najlepszy czas okrążenia, za co otrzymał dodatkowy punkt i na dwa wyścigi przed końcem jego przewaga nad reprezentantem Mercedesa wynosi 8 punktów.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league