Horner z ostrzeżeniem od FIA za komentarz dotyczący porządkowego

Szef Red Bulla Christian Horner otrzymał oficjalne ostrzeżenie od sędziów Grand Prix Kataru za udzielenie niepochlebnej wypowiedzi, która odnosiła się do pracy porządkowego.

W jednym z wywiadów stwierdził, że „nieuczciwy porządkowy” w czasie sobotnich kwalifikacji pokazał podwójną żółtą flagę, których nie zauważył Max Verstappen, przez co otrzymał karę cofnięcia o 5 pól startowych na starcie wyścigu na torze Losail. Horner, po wezwaniu do sędziów, przeprosił za swoje słowa i otrzymał za to ostrzeżenie.

„Wyjaśnił, że jego reakcja wynikała z presji z powodu rywalizacji po karze nałożonej na kierowcę samochodu 33 [Verstappen]” – czytamy w decyzji sędziów. „Stewardzi wyjaśnili, że dany porządkowy wykonywał swoją pracę dokładnie i w sposób określony w Międzynarodowym Kodeksie Sportowym”.

"Pan Horner zaproponował, że przeprosi tego porządkowego i wyjaśni mediom, że nie miał na celu obrazy. Zaproponował również udział w Międzynarodowym Programie Sędziów FIA 2022 na początku lutego. Stewardzi bez zastrzeżeń przyjmują propozycję pana Hornera”.

W wyścigu Verstappen, który startował z siódmego pola, bardzo szybko przebił się na drugą lokatę, lecz nie był w stanie nawiązać realnej walki z ewentualnym zwycięzcą, Lewisem Hamiltonem. Holender jednak uzyskał najlepszy czas okrążenia, za co otrzymał dodatkowy punkt i na dwa wyścigi przed końcem jego przewaga nad reprezentantem Mercedesa wynosi 8 punktów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league