Kubica i Orlen zostają z Alfą Romeo

Robert Kubica pozostanie kierowcą rezerwowym, a koncern Orlen sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1. Przedłużenie współpracy ogłoszono oficjalnie podczas konferencji prasowej w Warszawie, gdzie poinformowano również, że Kubica będzie kontynuować starty w wyścigach długodystansowych.

„Cieszę się, że Orlen pozostaje partnerem zespołu Alfa Romeo Racing Orlen na kolejny sezon” – powiedział Kubica, który weźmie udział w zimowych testach oraz czterech sesjach treningowych sezonu 2022 F1. „Dzięki temu Polska jest obecna w królowej motorsportu. Nadchodzący rok będzie dużym wyzwaniem dla zespołu i mam nadzieję, że dostarczy wielu emocji kibicom Formuły 1”.

Logo koncernu Orlen nadal będzie eksponowane na sekcjach bocznych bolidów, tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo i lusterkach, jak i na kombinezonach – na klatce piersiowej i plecach oraz w trzech miejscach na kaskach kierowców. Ponadto, logo znajdzie się na odzieży mechaników i personelu zespołu, a także na transporterach, we wnętrzu garażu i motorhome.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen dodał: „Działamy globalnie i tak musimy prowadzić aktywność we wszystkich obszarach, również planując inicjatywy marketingowe i sponsoringowe. Rywalizację na torze F1 transmituje 99 telewizji, a łączna widownia według badań przeprowadzonych przez pracownię Nielsen sięga aż 400 mln widzów. Ekwiwalent mediowy dla marki ORLEN z transmisji telewizyjnej tylko do listopada 2021 roku wyniósł ponad 550 mln zł. Dlatego zaangażowanie we współpracę z Robertem Kubicą i zespołem Alfa Romeo Racing ORLEN to dla nas strategiczna inwestycja. Jako firma o międzynarodowym zasięgu z sukcesem zbudowaliśmy wspólną platformę do prowadzenia działań marketingowych na wielu rynkach, na których prowadzimy swój biznes. To zaprocentowało, Grupa ORLEN w trzecim kwartale 2021 roku odnotowała 2,9 mld zł zysku netto i zwiększyła udziały rynkowe na Słowacji oraz w Czechach”.

Źródło: Na podstawie informacji prasowej PKN Orlen

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league