Pierwsza linia dla Corvette

Jan Magnussen wywalczył swoje pierwsze pole position w IMSA SportsCar Championship od 2014 roku i poprowadzi stawkę do zielonej flagi w jedynym wyścigu zarezerwowanym jedynie dla samochodów GT.

Wieloletni fabryczny kierowca Corvette był szybki od początku weekendu i uzyskał w kwalifikacjach czas 1:41,557 za kierownicą modelu C7.R. Duńczyk w ten sposób nieznacznie pokonał swojego zespołowego kolegę Tommy’ego Milnera, który wspólnie z Oliverem Gavinem wygrał dwa ostatnie wyścigi.

Magnussen utworzy w niedziele parę z Antonio Garcią, a bezpośrednio za swoimi plecami będzie miał Joeya Handa w Fordzie #66, który uzyskał czas o niecałą ćwierć sekundy gorszy od lepszej z Corvette. Czwarte miejsce na swoim ostatnim okrążeniu uzyskał Giancarlo Fisichella w Ferrari od Risi Competizione, który o zaledwie dwie tysięczne sekundy pokonał Johna Edwardsa w lepszym z BMW.

W klasie GTD swoje pierwsze pole position wywalczył jeden z najmłodszych kierowców w stawce Madison Snow. 20-latek uzyskał czas 1:44,956 za kierownicą Lamborghini od Paul Miller Racing i pokonał Matta Bella w Audi #9 od Stevenson Motorsports oraz Cedrica Sbirrazzuoliego w Lamborghini ekipy Dream Racing.

Prowadzące w klasyfikacji generalnej Ferrari #63 od Scuderia Corsa zajęło dopiero ósme miejsce w rękach Alessandro Balzana, a Porsche od Alex Job Racing, które było na pole position w Road America, zajęło szóste miejsce, po tym jak Mario Farnbacher wypadł z toru w połowie sesji.

Wyścig o długości 2 godzin i 40 minut rozpocznie się w niedzielę o 18:35 polskiego czasu.

Źródło: Na podstawie racer.com