Hyundai został najnowszym producentem w rodzinie TCR, ogłaszając budowę samochodu turystycznego na bazie modelu i30.

Choć koreańska marka dopiero teraz zapowiedziała pojawienie się takiej maszyny, prace nad nią trwają już od września, dzięki czemu już na wiosnę powinny rozpocząć się testy na torze, a pierwsi klienci mieliby otrzymać swoje samochody jeszcze przed końcem roku.

„Rozpoczęcie pierwszego projektu budowy samochodu przeznaczonego do wyścigów torowych to bardzo ważny krok dla Hyundai Motorsport” – powiedział szef marki Michel Nandan. „Przepisy TCR zyskały dużą popularność i są wprowadzane przez coraz większą liczbę serii na całym świecie”.

„Nasz samochód TCR będzie promować markę w tych mistrzostwach, razem z naszymi autami WRC i R5. Nadchodzące miesiące będą wymagające dla działu obsługi zespołów klienckich, bowiem rozwój samochodu TCR będzie prowadzony równolegle z obsługą naszych obecnych klientów”.

Hyundai nie zaprezentował żadnego wizerunku nowego pojazdu TCR. Na zdjęciu zaprezentowany w ubiegłym roku RN30 Concept, mający stanowić inspirację dla nowej, wyczynowej wersji i30N, która również ma się pojawić w tym roku.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race