Tarquini poprowadzi rozwój samochodu TCR Hyundaia

Hyundai Motorsport ogłosił dziś rano zakontraktowanie Gabriele Tarquiniego jako głównego kierowcę rozwojowego nowego projektu TCR marki.

Były mistrz świata samochodów turystycznych będzie blisko współpracować z inżynierami i projektantami, wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie w pracy dla zespołów fabrycznych. Nowy Hyundai i30 TCR będzie jednak pierwszym autem w specyfikacji TCR, za kierownicą którego zasiądzie Tarquini.

„Bardzo się cieszę z dołączenia do Hyundai Motorsport i ich projektu TCR” – powiedział Tarquini. „Patrząc na ich zespół rajdowy, łatwo można się zorientować, że to bardzo profesjonalna grupa ludzi. Będzie to pierwszy samochód TCR, który będę rozwijać, zatem pozycja głównego kierowcy rozwojowego stanowi dla mnie ekscytujące wyzwanie”.

„Nie mogę się doczekać mojego pierwszego dnia w pracy oraz możliwości wykorzystania mojego doświadczenia na etapie projektowania samochodu. Po poznaniu części inżynierów i odwiedzeniu fabryki, jestem pewien że możemy stworzyć konkurencyjny samochód”.

Tarquini rozpocznie pracę w zespole w przyszłym miesiącu. Pierwsze gotowe egzemplarze samochodu mają być dostarczone do klientów w grudniu.

Bazujący na nowej generacji modelu i30 samochód TCR marki będzie napędzany dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym, połączonym z 6-biegową sekwencyjną skrzynią biegów. Auto zostanie wyposażone w zbiornik paliwa o pojemności 100 litrów, w celu ułatwienia ewentualnych startów w wyścigach długodystansowych.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyndai Motorsport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league