BMW rozszerzy swój program w Deutsche Tourenwagen Masters wystawiając osiem samochodów w sezonie 2013.

Jak wynika z informacji tygodnika Autosport do reprezentujących bawarskiego producenta Team Schnitzer, Team RBM i Team RMG dołączy ekipa MTEK. Dzięki temu BMW zrówna się liczbą wystawianych samochodów z Mercedesem i Audi.

BMW powróciło w tym roku do DTM po nieobecności trwającej 20 lat. W trwającym sezonie nowe M3 DTM wygrało do tej pory trzy wyścigi, a Bruno Spengler wciąż liczy się w walce o tytuł.

"Nasza koncepcja wejścia z trzema równorzędnymi zespołami okazała się idealna w debiutanckim sezonie" – powiedział szef BMW Motorsport Jens Marquardt. "Bardzo dobre wyniki potwierdzają naszą decyzję, aby kontynuować równe traktowanie wszystkich zespołów. Utworzenie czwartego zespołu jest kolejnym ważnym krokiem, który zagwarantuje, że BMW pozostanie konkurencyjne w nadchodzących latach."

"Nasi rywale dysponują ośmioma samochodami już w tym sezonie. Większa reprezentacja z pewnością jest zaletą w tak konkurencyjnej serii jak DTM. Nowy BMW Team MTEK będzie w stanie wypełnić tę lukę. Lokalizacja na obrzeżach Monachium pozwali BMW Motorsport efektywnie współpracować z zespołem Ernesta Knoorsa. Jesteśmy pewni, że nasz program w DTM wkroczy na wyższy poziom." – zakończył Marquardt.

Źródło: www.autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze