Miguel Molina uzyskał najlepszy czas okrążenia w trakcie mokrej sesji treningowej na torze w Walencji. Hiszpan był o zaledwie pięć setnych szybszy od kolegi z Audi Timo Scheidera.

Augusto Farfus zapobiegł zajęciu przez Audi pozycji 1., 2. i 3. – Brazylijczyk został sklasyfikowany na trzecim miejscu, choć prowadził przez większość drugiej części sesji.

Pierwsza trójka oddaliła się od reszty stawki na ponad sekundę, choć wynikało to w dużej mierze z przesychania toru pod koniec treningu i pojawienia się wyraźnej linii jazdy wyścigowej.

Mattias Ekström był czwarty, wyprzedzając najlepszego kierowcę Mercedesa, Ralfa Schumachera oraz Filipe Albuquerque, który również przez krótki okres czasu prowadził w sesji.

Edoardo Mortara potwierdził wysoką formę Audi plasując się na siódmym miejscu przed Bruno Spenglerem. Dirk Werner i Joey Hand zamknęli pierwszą dziesiątkę, a ich strata sięgnęła prawie dwóch sekund.

Lider mistrzostw Gary Paffett znalazł się na 17. miejscu, zaś Jamie Green był dopiero 20. Sesja – poza kilkoma małymi błędami – przebiegała bezproblemowo.

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze