Fabio Leimer i Maxime Martin jeszcze w tym roku dostaną szansę przetestowania BMW M3 DTM. Niemiecki zespół oceni ich pod kątem ewentualnych startów w pełnym sezonie DTM w 2013 roku.

Pochodzący ze Szwajcarii 23-letni Leimer zalicza obecnie swój trzeci sezon w GP2 i na dwa wyścigi przed końcem rywalizacji zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast 26-letni Belg Martin ściga się w wyścigach GT3 za kierownicą BMW Z4, a także wziął udział w 24 Godzinach Le Mans prowadząc prototyp LMP2 zespołu OAK Racing.

"Jesteśmy zadowoleni, że możemy zaoferować Maxime i Fabio poznanie smaku DTM" – powiedział szef BMW Motorsport, Jens Marquardt. "Maxime zasłużył na tę możliwość po imponujących występach w GT - w ciągu sezonu kilkukrotnie pokazał swój niezaprzeczalny talent za kierownicą BMW Z4 GT3. Fabia znamy z czasów Formuły BMW. Wygrał już wyścig w serii GP2, więc wierzymy, że będzie także szybki w BMW M3 DTM."

Razem z Leimerem i Martinem szansę przetestowania auta BMW dostanie także kierowca testowy niemieckiej ekipy - Marco Wittmann.

Źródło: www.autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze