Siedmiu kierowców będzie reprezentować DTM w Japonii

Rywalizujący w Deutsche Tourenwagen Masters BMW oraz Audi wyznaczyły łącznie siedmiu kierowców, którzy będą ich reprezentować podczas listopadowego «wyścigu marzeń» na torze Fuji Speedway, gdzie spotkają się z rywalami z serii Super GT.

BMW nominowało dwukrotnego mistrza serii Marco Wittmanna oraz dwóch kierowców, którzy nie startują w DTM – Alexa Zanardiego oraz Kamuiego Kobayashiego. Wszystkie trzy samochody będą wystawiane przez zespół RBM.

Audi zdecydowało się na inne podejście i wyśle do Japonii cztery samochody – każdy wystawiany przez inny zespół. Mistrz serii René Rast pojedzie dla Team Rosberg, startujący na co dzień w DTM Mike Rockenfeller i Loïc Duval będą reprezentować zespoły Abt i Phoenix, natomiast zespół WRT wystawi samochód dla znanego z wyścigów długodystansowych Benoîta Tréluyera.

Wystawiający samochody Aston Martin zespół R-Motorsport zdecydował się nie przystępować do niepunktowanej rundy w Fuji, a zamiast tego skupić się na przygotowaniach do drugiego sezonu w DTM.

Format «wyścigu marzeń» będzie przypominać ten z DTM – w ramach weekendu odbędą się dwa jednakowe wyścigi o długości 55 minut + 1 okrążenie z obowiązkowym zjazdem do boksów. Wszystkie samochody będą korzystać z jednakowych opon Hankook wykorzystywanych w DTM, a jedynym odstępstwem od reguł niemieckiej serii będzie wyłączenie wspomagających wyprzedzanie systemów DRS i push-to-pass.

Wspólny wyścig DTM i Super GT odbędzie się w weekend 22-24 listopada.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league