Lewandowski mistrzem Lamborghini Super Trofeo Europe

Andrzej Lewandowski zwyciężył w klasyfikacji generalnej klasy Pro/Am cyklu Lamborghini Super Trofeo Europe. Polak został mistrzem podczas finału sezonu na torze Vallelunga.

Na torze położonym 20 kilometrów od Rzymu rozgrywane są ostatnie rundy wszystkich trzech kontynentalnych cykli Super Trofeo, z kolei na weekend zaplanowano światowe finały.

Lewandowski przystępował do ostatniego weekendu sezonu jako faworyt do tytułu w klasie Pro/Am, po wygraniu czterech z dziesięciu wyścigów – w tym obu podczas poprzedniej rundy, również rozgrywanej na torze Vallelunga.

Reprezentant zespołu Vincenzo Sospiri Racing większość sezonu przejechał wspólnie z Lorisem Spinellim, który był jednak nieobecny podczas poprzedniej rundy.

Spinelli powrócił do rywalizacji na finał sezonu i w drugiej połowie wyścigu przebił się przez stawkę, by zapewnić załodze #16 kolejne zwycięstwo. Kwestia tytułu w klasie Pro/Am rozstrzygnęła się już wcześniej, po tym jak jedyny rywal Lewandowskiego Alex Au wycofał się po przebiciu opony.

To trzeci z rzędu triumf Lewandowskiego w Lamborghini Super Trofeo Europe i drugi w przeciągu trzech lat w klasie Pro/Am.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze