Kacper Sztuka w programie juniorskim Red Bulla

Kacper Sztuka, tegoroczny mistrz włoskiej Formuły 4, dołączy do juniorskiego programu Red Bulla. To kolejny ważny krok w karierze polskiego kierowcy.

Sztuka na początku roku wywalczył tytuł Formula Winter Series, a następnie przystąpił do trzeciego sezonu włoskiej F4, a drugiego w barwach US Racing. Po wygraniu pierwszego wyścigu na Imoli pojawiły się pojedyncze podia w Spa i na Monzy, jednak druga połowa sezonu to prawdziwa dominacja Sztuki.

W dziewięciu wyścigach rozegranych na francuskim Paul Ricard, włoskim Mugello i włoskim Vallelunga, wygrał aż 8 razy, dzięki czemu został mistrzem włoskiej Formuły 4, prestiżowej juniorskiej serii.

Po fantastycznym sezonie Sztuka otrzymał szansę na występ w posezonowych testach Formuły 3 na torze Imola wraz z zespołem MP Motorsport. W stawce 30. kierowców Polak odnotował 13. czas.

Nadal nie było wiadomo, jaka przyszłość czeka Sztukę. Podczas gdy rywale Polaka z toru podpisywali kontrakty z juniorskimi akademiami zespołów F1, w przypadku Kacpra była cisza.

Podczas medialnego spotkania szef AlphaTauri, Peter Bayer, poinformował, że Sztuka dołączy do juniorskiego programu Red Bulla. To znacząco wzmocni szanse Polaka we wspinaniu się w kolejnych drabinkach motorsportowej kariery. Na tę chwilę nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, w jakiej serii Sztuka będzie ścigać się w przyszłym roku.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze