Transmisja z trzeciej rundy WSMP na żywo i za darmo w internecie

Sezon krajowych wyścigów samochodowych nabiera rozpędu. Kilka tygodni po inauguracji sezonu, kierowcy powrócą do rywalizacji na Torze Poznań, gdzie spotkają się z nimi także zawodnicy Mistrzostw Europy Centralnej FIA CEZ. Sobotnie zmagania będzie można oglądać na żywo w internecie.

Transmisję z wyścigów samochodowych po raz pierwszy wyprodukuje WENA SPORT LIVE, mająca już duże doświadczenie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostw Polski Rallycross. Sobotnia transmisja rozpocznie się o godzinie 10 i obejmować będzie wyścigi sprinterskie WSMP i FIA CEZ oraz wspólny dla obu cykli wyścig długodystansowy. Poza przekazem z nitki toru wyścigowego, WENA SPORT LIVE pokaże także kulisy padoku oraz wywiady z zawodnikami.

Transmisję będzie można oglądać za darmo na platformach Facebook i YouTube, a także na kanale telewizji kablowej Sportowa TV.

Zapowiedź WSMP 2

Podczas drugiego weekendu wyścigowego w Poznaniu, nie zabraknie liderów w poszczególnych klasach. W najliczniejszej klasie 318is Cup PL, prowadzi Artur Lempert, który zgromadził 143 pkt. Za nim plasują się Michał Całek (139), Andrzej Skrzek (124) i Anna Bigos (110). Podczas dwóch nadchodzących, kolejnych rund z pewnością może dojść do przetasowań na czołowych pozycjach.

Interesująco będzie też w rywalizacji MINI Cooperów. Na razie po dwóch zwycięstwach liderem jest Adam Karkuszewski (52 pkt.), a kolejne pozycje zajmują – drugi Damian Stachowiak (38) i trzeci Jerzy Drabent (35).

W DN1 Kia Picanto sytuacja jest bardzo ciekawa, bo po dwóch pierwszych rundach Nikodem Sobczyk i Szymon Piotrowski zgromadzili po 43 punkty. Trzeci Jest Mieszko Matuszyk (30). Można spodziewać się emocjonującej rywalizacji w tej klasie i być może po kolejnych wyścigach okaże się samodzielny lider. W DN2 lideruje z kolei Maciej Łaszkiewicz, który wygrał dwa pierwsze wyścigi.

W maluchach liderami są natomiast: Jacek Chojnacki, Grzegorz Socha oraz Kamil Osóbka. Do rywalizacji zgłosiło się 20 kierowców i jak zwykle walka będzie interesująca.

W klasach DN6 i D4 autach trzech pojemności rywalizować będą panie Katarzyna Terlikowska, Marcelina Czepiel, Wiktoria Rozenek i wcale nie są bez szans w rywalizacji z panami, co już udowodniły podczas poprzedniej rundy MP.

W najmocniejszych klasach D4 3500, D4 +3500 nie zabraknie liderów i zwycięzców z poprzedniej rundy. Jednocześnie wielu kierowców wystartuje także w Endurance, czyli wyścigu dwugodzinnym, do którego zgłosiło się 20 załóg. To jest przede wszystkim test na przygotowanie aut, ale też przygotowanie fizyczne zawodników uczestniczących w zawodach. W mistrzostwach FIA CEZ obok polskich kierowców pojadą także m.in. Słowacy Miro Konopka (dobrze znany w Poznaniu) w Ligierze LMP3, Adam Konopka i Rudolf Beno.

Tradycyjnie w stolicy Wielkopolski wystartują też zawodnicy niemieckiej serii Haigo. W formułach niemieckim rywalom zadania nie ułatwia Dawid Bokiej, znakomicie spisujący się w tym cyklu, a także Łukasz Janiak w autach turystycznych.

W piątek 16 czerwca od godz. 10:00 zaplanowane są kwalifikacje, natomiast o godz. 14:30 pierwsze wyścigi. W sobotę 17 czerwca początek wyścigów o godz. 10:00 (o godz. 15:00 start Endurance), a w niedzielę 18 czerwca od godz. 9:00 kwalifikacje, a od godz. 11:45 kolejne wyścigi.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze