Niesamowity weekend dla Fastline Racing Academy

Między minionym czwartkiem a niedzielą nasz zawodnik Mariusz Miękoś startujący w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski na Torze Poznań za kierownicą Lamborghini Super Trofeo EVO II ukończył wszystkie treningi, kwalifikacje i oba wyścigi rund 1 i 2 na pierwszych miejscach, nie oddając prowadzenia nawet na chwilę.

Mariusz wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu na Torze Poznań w klasie D4 +3500 z najszybszym czasem 1:31, zachowując niesamowitą powtarzalność i trzymając bardzo dobre tempo przez cały 25-cio minutowy sobotni i 20-minutowy niedzielny sprinterski wyścig.

„…To był bardzo szybki weekend w moim wykonaniu i cieszę się, że w 100% zrealizowałem cele, jakie postawił przede mną mój zespół – szybkie tempo i równą jazdę. Tempo w wyścigu było kwalifikacyjne, ale największym sukcesem jest przejechanie aż dziewięciu kolejnych z trzynastu okrążeń równym czasie 1:32:2-1:32:7, czyli mieszcząc się w zaledwie 0,5 sekundy różnicy. Nie wiem, czy komukolwiek wcześniej to się udało, a właśnie powtarzalność była jednym z celów treningowych tego startu. Mieliśmy najszybsze wszystkie wyjazdy na tor zgarniając dwa Pole Position i dwa puchary za P1. Teraz ostatnie treningi na symulatorze i już od czwartku zaczynamy testy, treningi i ściganie na legendarnym Paul Ricard. To będzie wymarzony Dzień Dziecka!...” – powiedział Mariusz Miękoś.

Runda 1 i 2 WSMP, okazały się perfekcyjnym treningiem i przygotowaniem dla Mariusza przed najbliższymi wyścigami w najszybszej pucharowej serią na świecie - Lamborghini Super Trofeo Europe w której będzie ścigał się już 2 czerwca na torze Formuły 1 Paul Ricard we Francji.

Harmonogram wyścigów:

2–4 czerwca Circuit Paul Ricard
29 czerwca–1 lipca Circuit de Spa-Francorchamps
28–30 lipca Nürburgring
15–17 września Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo
13-14 listopada Autodromo Vallelunga Piero Taruffi
16–17 listopada Autodromo Vallelunga Piero Taruffi, Lamborghini Super Trofeo World Final

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze