Wymiana nawierzchni na torze Mandalika

Organizatorzy Motocyklowych Mistrzostw Świata postanowili zareagować, słysząc złe opinie zawodników na temat stanu toru w Indonezji. Motocykliści krytykowali głównie jakość asfaltu.

Problemy na torze Mandalika Street Circuit pojawiły się już pierwszego dnia ze względu na trudne warunki – wywieszona została nawet czerwona flaga. Pogoda poprawiła się drugiego dnia, jednak zawodnicy musieli zmagać się brudną nawierzchnią, która nie była dla nich bezpieczna – wielu zawodników przewróciło się, a od spektakularnego upadku na prostej startowej uratował się Marc Márquez.

Motocykliści prosili podobno o przesunięcie rundy na inny, późniejszy miesiąc, lecz nie wyrażono na to zgody.

Nawierzchnia toru zostanie wymieniona na odcinku od 17 do 5 zakrętu. Organy nadzorcze MotoGP zapewniają także, że zrobią wszystko i użyją najlepszej technologii, aby zapewnić zawodnikom bezpieczeństwo.

Działania mają zostać zakończone maksymalnie tydzień przed rozpoczęciem Grand Prix Indonezji, pierwszego od dwudziestu pięciu lat wyścigu na terenie tego kraju.

Mandalika Street Circuit to obiekt zbudowany nie dawno, otwarty w listopadzie 2021. Pierwszymi wyścigami, jakimi się na nim odbyły, były zmagania młodych zawodników w Asian Talent Cup, a następnie ostatnia runda Mistrzostw Świata World Superbike, podczas której rozstrzygnęła się walka o tytuł między Toprakiem Razgatlioglu a Jonathanem Rea.

Grand Prix Indonezji MotoGP odbędzie się w dniach 18-20 marca 2022 roku.

Źródło: motogp.com

 

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze