Fabio Quartararo pierwszym francuskim mistrzem świata w MotoGP

Mimo startu z piętnastej pozycji, Fabio Quartararo zdołał wykorzystać wywrotkę Francesco Bagnai i zgarnąć tytuł mistrzowski już na Misano. Osiągnięcie Francuza jest również pierwszym mistrzostwem dla Yamahy zdobytym od 2015 roku, kiedy wygrał Jorge Lorezno.

 Francuz w tym sezonie wygrał pięć wyścigów, zdobył pięć pole position i dziesięć razy stanął na podium. W ciągu tego roku zgromadził 267 punktów, wyprzedzając drugiego w klasyfikacji kierowców Bagnaię o 65 punktów.

Quartararo przyznał, że przed wyścigiem nie czuł się najlepiej i ciężko mu było cokolwiek zjeść, jednak to go nie powstrzymało przed konsekwentnym wspinaniem się w górę stawki. „To było ciężkie, bo miałem bardzo zły start i nigdy wcześniej nie zaczynałem w MotoGP z tak daleka. To dla mnie nowe doświadczenie, a szczególnie pod presją mistrzostwa tego ranka czułem się naprawdę źle” przyznał Francuz. „Bolał mnie brzuch i po raz pierwszy przed wyścigiem miałem trudności z jedzeniem, więc dziś był naprawdę wielki dzień. Udało nam się zostać mistrzami świata”.

 „Myślę, że po dzisiejszym dniu presja związana z próbami zdobycia mistrzostwa świata całkowicie zniknie i będę mógł cieszyć z dwóch ostatnich wyścigów” stwierdził Quartararo. „Szczerze mówiąc to wszystko to tak niesamowite uczucie, brak mi słów”.

  „Dałem też z siebie wszystko, żeby ukończyć na podium, ale z naszymi oponami było ciężko, jednak nie obchodzi mnie to, bo mógłby skończyć dziś ostatni i też czułbym się tak samo” powiedział nowy mistrz świata. „Hamując miałem wiele momentów, kiedy byłem na granicy stłuczki, więc być dziś tuż poza podium jest wspaniałe”.

 „Nie jest to sposób w jaki chciałem wygrać, z powodu wypadku Pecco [Bagani], ale udało nam się uzyskać naprawdę wspaniały rok, wiele zwycięstw, wiele miejsc na podium, świetne wyniki” mówił Francuz. „Jest to najlepszy moment w mojej karierze i w tym momencie nie wiem co powiedzieć”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze