Márquez: Zwycięstwo w Misano ważniejsze niż to w Austin

Marc Márquez odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a drugie z rzędu na torze w Misano. Dodatkowo dzięki temu, że na podium stanął także Pol Espargaró, zespół Repsol Honda zdobył pierwszy dublet od Grand Prix Aragonii 2017.

Hiszpan dobrze zaczął weekend, wykręcając drugi czas w czasie deszczowego pierwsze treningu – po południu wypadł jednak poza dziesiątkę. W sobotę dzięki poprawie czasu Márquez awansował bezpośrednio do Q2, gdzie najpierw musiał spektakularnie ratować się od upadku na początku sesji, a potem przewrócił się na ostatnim mierzonym kółku. Do wyścigu wystartował z siódmego pola, szybko przebijając się na czwarte a potem trzecie miejsce. Utrzymywał się blisko duetu Ducati, z którego Jack Miller rozbił się tuż przed nim w początkowej fazie wyścigu, a Francesco Bagnaia na kilka okrążeń przed końcem. Hiszpan odniósł pierwsze zwycięstwo na torze z kierunkiem zgodnym z ruchem wskazówek zegara od 2019 roku.

„Zwycięstwo tutaj jest ważniejsze niż to w Austin” – przyznał zawodnik Repsol Hondy. „Moim celem było stanięcie na podium tu lub w Portugalii, na torze o kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Wygraliśmy tu, w Misano, gdzie zazwyczaj nie jesteśmy mocni, a dzisiaj mieliśmy bardzo szybkie tempo”.

Hiszpan wspomniał także o swojej strategii i wybiegł myślami w przyszłość: „Kiedy Pecco zaczął naciskać to, szczerze mówiąc, stwierdziłem ok i odpuściłem – jednak on się przewrócił. Na szczęście wszystko z nim w porządku. Ciągle się poprawiamy i to najlepszy sposób na zakończenie sezonu 2021, gdy szykujemy się 2022 rok.”

Na koniec Márquez pogratulował nowemu mistrzowi świata klasy MotoGP, Fabio Quartararo: „Duże gratulacje dla Fabio, był niesamowity w tym roku i kompletnie na to zasłużył. Dzisiaj jest jego dzień, ale już nie mogę doczekać się walki z nim w przyszłym sezonie”.

Później, na konferencji prasowej, zawodnik Hondy napomknął dziennikarzom: „rano obudziłem się i pierwszy raz poczułem, że z ramieniem jest tak, jak powinno”.

Marc Márquez awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej – na koncie ma 142 punkty.

Źródło: Informacja prasowa Honda Racing Corporation

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league