Quartararo: To najlepsze drugie miejsce w moim życiu

Fabio Quartararo w wyścigu na torze Circuit of the Americas przeciął linię mety jako drugi. Francuz ukończył rywalizację tuż przed swoim największym rywalem w walce o tytuł, powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej.

„Możecie sobie wyobrazić, jak jestem szczęśliwy!” – powiedział zawodnik Yamahy. „Myślę, że zrobiliśmy całkiem niezłą robotę. Rano wypróbowałem miękką tylną oponę, ale to nie była opcja wyścigowa dla nas, choć czułem się dobrze. Najtrudniejsze było pierwsze dwanaście okrążeń, gdy próbowałem zbudować przewagę nad Jorge, ale udało się”.

Francuz był bardzo zadowolony z tego, co udało mu się osiągnąć w Ameryce: „To najlepsze drugie miejsce w moim życiu. Szczerze mówiąc, to nawet lepsze niż zwycięstwo, bo zbliżam się do swojego marzenia. To było bardzo emocjonalne, ponieważ zostały trzy wyścigi, a ja mam przewagę ponad pięćdziesięciu punktów”.

Quartararo zaczął dopuszczać do siebie myśli o mistrzostwie: „Myślę, że zaczynamy myśleć inaczej, bo koniec walki o mistrzostwo się zbliża. To pierwszy raz, kiedy naprawdę o tym myślę, ale sytuacja wygląda dobrze”.

Po Grand Prix Ameryk zawodnik Yamahy ma na koncie 254 punkty – jego przewaga nad drugim Francesco Bagnaią to 52 oczka.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamaha Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze