Kontuzja Márqueza groźniejsza niż przypuszczano

Najnowsze informacje wskazują na to, że kontuzja Marca Márqueza może być groźniejsza niż początkowo przypuszczano.

Márquez, który odrabiał straty do czołówki po błędzie z początku wyścigu, upadł w czwartym zakręcie i został uderzony przez swój motocykl w prawą rękę. Uderzenie doprowadziło do złamania trzonu kości ramiennej z możliwym uszkodzeniem nerwu promieniowego. 

"Marc Márquez doznał urazu w wyniki uderzenia oponą motocykla w prawą rękę" - powiedział dr Xavier Mir. "To uderzenie spowodowało złamanie trzonu kości z możliwym paraliżem nerwu promieniowego, chociaż nie mamy całkowitej pewności co do paraliżu. Unieruchomiliśmy rękę i podjęliśmy decyzję o przeniesieniu Marqueza do kliniki w Barcelonie".

Takie informacje nie są optymistyczne w kontekście szybkiego powrotu Hiszpana na motocykl. Jeśli uszkodzenie będzie poważne, może to mieć długofalowe konsekwencje w kontekście dalszej kariery Márqueza. 

"Jutro dr Mir wyjedzie do Barcelony, aby przeprowadzić zabieg u obrońcy mistrzowskiego tytułu" - stwierdził główny lekarz MotoGP dr Charte. "Nie jesteśmy w stanie określić, kiedy Marc będzie mógł wrócić do ścigania, to nie jest ten moment. Więcej będzie wiadomo w przyszłym tygodniu".

Źródło: the-race.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league