Márquez ze złamaną prawą ręką oczekuje na operację

Marc Márquez uda się do szpitala w Barcelonie, gdzie zostanie przeprowadzona operacja złamanej ręki po ogromnym wypadku, do którego doszło w końcówce wyścigu MotoGP o Grand Prix Hiszpanii.

Mistrz świata nie zaliczył udanego wyścigu. Na piątym okrążeniu rywalizacji Márquez wypadł z toru w czwartym zakręcie, kiedy znajdował się na prowadzeniu. Był on w stanie w jakiś sposób utrzymać się na swoim motocyklu i powrócić do rywalizacji na 16. miejscu. Od tego momentu zawodnik Repsol Hondy ruszył w pogoń za podium.

Na końcu 9. okrążenia był już dziesiąty, zaś pod koniec awansował na trzecie miejsce i był bliski wyprzedzenia Mavericka Viñalesa oraz wywalczenia drugiej pozycji. W trzecim zakręcie tył jego Hondy utracił przyczepność, wyrzucając kierowcę z maszyny. Márquez wielokrotnie koziołkował, a także został uderzony przez własny motocykl.

Początkowo wstał o własnych siłach, lecz ciągle trzymał się za prawą dłoń, a nieco później lekarze założyli mu również kołnierz na szyję i umieścili go w karetce.

Zespół Repsol Honda Team potwierdził, że Márquez doznał złamania prawej ręki, a konkretnie poprzecznego złamania trzonu prawej kości ramiennej, a w poniedziałek zostanie przetransportowany do szpitala w Barcelonie, gdzie ma zostać przeprowadzona operacja we wtorek.

Nie wiadomo, czy Márquez wystartuje w przyszły weekend w Grand Prix Andaluzji.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league