Oliveira zastąpi Espargaró w KTM, Petrucci w Tech 3

Miguel Oliveira przejdzie do fabrycznego zespołu marki KTM w sezonie 2021 Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Portugalczyk będzie partnerem Brada Bindera, zastępując w ekipie odchodzącego do Hondy Pola Espargaró. Jednocześnie, Danilo Petrucci został potwierdzony jako zawodnik satelickiego zespołu Tech 3.

„Jestem bardzo zadowolony z możliwości, jaką KTM stworzyło dla mnie na kolejne dwa lata” – powiedział Oliveira. „Czuję, że ufają w to, że pokażę w tym projekcie swoją wartość jako zawodnik. Od pierwszego dnia dawałem z siebie wszystko dla tego motocykla i wierzyłem w jego potencjał – to właśnie chcemy osiągnąć w najbliższej przyszłości”.

W tegorocznych mistrzostwach Oliveira nadal będzie reprezentować barwy satelickiego zespołu Tech 3. Będzie to drugi sezon Portugalczyka w MotoGP, a jego najlepszym występem było jak dotąd ósme miejsce podczas Grand Prix Austrii. Binder jest z kolei tegorocznym debiutantem i dołączy do MotoGP po dwóch finiszach na podium w klasyfikacji generalnej Moto2. Obaj zawodnicy współpracowali już w seriach Moto2 i Moto3.

Poza ogłoszeniem swojego fabrycznego składu, KTM poinformowało również o zaangażowaniu Danilo Petrucciego przez satelicki zespół Tech 3. Reprezentant Ducati dziewięciokrotnie stawał na podium królewskiej klasy i będzie mentorem dla 20-letniego Ikera Lecuony, który zadebiutuje w tegorocznych mistrzostwach.

Źródło: ktm.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze