Bradley Smith wystąpi w co najmniej dwóch wyścigach MotoGP

Zespół Aprilia Racing Team Gresini potwierdził, że Bradley Smith będzie partnerem Aleixa Espargaró podczas dwóch pierwszych wyścigów MotoGP: o Grand Prix Hiszpanii i Grand Prix Andaluzji.

Pierwotnie w Aprilii miał jeździć Andrea Iannone, jednak Włoch został zawieszony na 18 miesięcy za wykrycie sterydów anaboliczno-androgennych, znajdujących się na liście niedozwolonych substancji zarówno WADA jak i kodeksu antydopingowego FIM. Iannone miał się jednak odwołać od tej decyzji do sportowego sądu arbitrażowego w Lozannie i teraz trwa oczekiwanie na werdykt.

Do tego czasu zespołowym kolegą Espargaró, który kilka miesięcy temu podpisał przedłużenie umowy z Aprilią do końca 2021 roku, będzie Bradley Smith.

Smith oraz Espargaró znajdują się obecnie na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli, gdzie Aprilia odbywa prywatne trzydniowe testy w celu sprawdzenia maszyny RS-GP. Najprawdopodobniej Smith będzie pełnił rolę kierowcy etatowego tak długo, aż nie zostanie poznana ostateczna decyzja sportowego sądu arbitrażowego.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league