Aprilia ujawniła malowanie RS-GP na nowy sezon MotoGP

Zespół Aprilia zaprezentował malowanie swojego tegorocznego motocykla na nadchodzący sezon mistrzostw MotoGP.

Aprilia wciąż nie wie, czy Andrea Iannone będzie mógł pojawić się na starcie sezonu MotoGP w Katarze z powodu ujawnienia pozytywnego wyniku testu dopingowego. Włoski zawodnik złożył apelację i teraz oczekuje na ostateczny werdykt. Mimo tej niepewności, zespół w Katarze zaprezentował podobne do ubiegłorocznego malowanie dość zmienionego motocykla RS-GP, który wywarł na dziennikarzach bardzo pozytywne wrażenie podczas przedsezonowych testów na torze w Sepang.

Aleix Espargaró, który dołączył do zespołu w 2017 roku, powiedział, że tegoroczna maszyna ma bardzo dużo nowości względem swojego poprzednika i liczy, że będzie to dla niego dobry sezon.

„Był to zdecydowanie bardzo pozytywny początek, ponieważ odkąd przyszedłem do Aprilii, nie miałem swojej szansy. Wcześniej pracowaliśmy bardzo ciężko, ale brakowało nam czegoś dużego. Motocykl na ten sezon jest zupełnie nowy – to wielka rewolucja. Od pierwszego okrążenia w Malezji czułem, że maszyna ma znacznie większy potencjał, ponieważ czułem, że nie byłbym w stanie tak samo pojechać na ubiegłorocznym motocyklu. To był tylko jeden test, a przed nami jest jeszcze wiele pracy przy jednoczesnej obecności silnych rywali, ale myślę, że będzie to fajny rok” – powiedział Espargaró.

Mimo niepewności, Iannone pojawił się na prezentacji zespołu w Katarze. Dodał on, że cieszy się z ciężkiej pracy wykonanej przez Aprilię i ma nadzieję na szybki powrót na motocykl. Podczas gdy Włoch będzie oczekiwać na werdykt, podczas jazd zastępować go będzie zawodnik testowy Bradley Smith.

„Jestem naprawdę dumny z pracy Aprilii, ponieważ kiedy rozmawiałem z Aleixem i Bradleyem, mówili oni, że motocykl jest naprawdę dobry i znacząco się poprawił. Chcę już wkrótce wypróbować nowy motocykl. Mam na to nadzieję” – stwierdził Iannone.

Ostatnia tura przedsezonowych testów MotoGP w Katarze potrwa od soboty do poniedziałku. Z kolei tegoroczny sezon mistrzostw zostanie zainaugurowany na torze Losail 8 marca.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aprilii

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league