Organizatorzy mistrzostw MotoGP poinformowali, że najszybsi motocykliści świata pojawią się w sezonie 2020 w Brazylii, a dokładniej na torze Rio Motorpark w Rio de Janeiro.

Dokładnym miejscem rozgrywania brazylijskiej rundy MotoGP będzie tor położony w Deodoro. Dorna Sports oraz Rio Motorsport podpisały w sumie 5-letni kontrakt. Ostatni raz MotoGP pojawiło się w Brazylii 15 lat temu. Wcześniej ścigano się na torze Jacarepaguá.

Tor Rio Motorpark ma zostać ukończony w 2021 i mieć długość 4,5 kilometra. Układ toru będzie się składać z siedmiu lewych i sześciu prawych zakrętów, a okrążenie toru ma wynosić około 1:38.

„Fakt, że mamy już zaplanowane pierwsze zawody na nowym torze w postaci MotoGP, stanowi ogromny postęp dla naszego miasta” – powiedział burmistrz Rio de Janeiro Marcelo Crivella. „Budora toru w Deodoro to spektakularne przedsięwzięcie, które stworzy 7000 miejsc pracy i pozwoli odzyskać Rio pozycję jednego z czołowych gospodarzy światowej klasy wydarzeń sportowych”.

Prezes Dorna Sports Carmelo Ezpeleta dodał: „Jestem dumny z tego, że MotoGP powróci do Rio – jednego z najbardziej kultowych miast na świecie. Brazylia to bardzo ważny rynek dla przemysłu motocyklowego, wyścigów motocyklowych oraz sportów motorowych w ogóle. Mają bogatą wyścigową historię i jestem podekscytowany tym, że MotoGP stanie się ważną jej częścią”.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race