Cassidy wygrywa drugi wyścig z rzędu

Nick Cassidy zamienił dziewiąte pole startowe na drugie z rzędu zwycięstwo, które dało mu prowadzenie w sezonie 2022/2023 Mistrzostw Świata Formuły E. Nowozelandczyk pokonał na ulicach Monako swojego rodaka Mitcha Evansa oraz Jake’a Dennisa.

Prowadzenie po starcie z pole position utrzymał Jake Hughes, mając za sobą Sachę Fenestraza, Normana Nato, Dana Ticktuma i Evansa. Cassidy już na pierwszych metrach wyścigu zyskał dwie pozycje, awansując na siódmą lokatę.

Zwycięzca poprzedniego wyścigu w Berlinie wkrótce stracił zyskane lokaty i znów znalazł się na dziewiątej pozycji, lecz ostatecznie wygrał rywalizację z Dennisem oraz liderem klasyfikacji generalnej Pascalem Wehrleinem. Na piątym okrążeniu Nowozelandczyk wyprzedził Evansa, który zdążył zjechać na aktywację trybu ataku, a na kolejnym kółku objechał Hughesa od zewnętrznej w zakręcie Antony Noghès. Kierowca Envision Racing po chwili minął także Nato, stając się wiceliderem wyścigu.

Cassidy objął prowadzenie na siódmym okrążeniu, gdy Fenestraz aktywował pierwszy tryb ataku. Hughes tymczasem tracił wypracowane w kwalifikacjach pozycje i został wyprzedzony przez Dennisa w walce o szóstą lokatę.

Gdy na ósmym okrążeniu Cassidy i Nato aktywowali tryb ataku, obaj znaleźli się za Dennisem, a nowym liderem został Dan Ticktum. Na koniec pierwszej serii aktywacji prowadzenie objął jednak Evans, przed Fenestrazem i Cassidym.

Kierowca Jaguara stracił pozycję lidera na rzecz Cassidy’ego, gdy zjechał drugi raz do strefy aktywacji. Evansa chwilowo wyprzedził również Dennis, lecz Nowozelandczyk wykorzystał dodatkową moc, aby powrócić na drugą lokatę.

W połowie dystansu całą czołową dziesiątkę dzieliły niecałe trzy sekundy. Na początku 16. okrążenia Evans powrócił na prowadzenie, wykorzystując resztki trybu ataku do objechania Cassidy’ego w zakręcie Sainte Devote. Cassidy odpłacił się dokładnie tym samym na kolejnym kółku i powrócił na prowadzenie.

Kierowca Envision zaoszczędził wystarczająco dużo energii jadąc w grupie, by móc przyspieszyć na dziewięć okrążeń do mety. Jego ucieczkę ukrócił jednak wyjazd samochodu bezpieczeństwa po kolizji Ticktuma z Nato w zakręcie Rascasse, która zakończyła wyścig kierowcy Nissana.

Gdy wyścig został wznowiony na 23. okrążeniu, Cassidy, Evans i Dennis szybko odjechali na ponad sekundę od czwartego Fenestraza. Cassidy był nieco szybszy od swoich rywali i uzyskał najlepszy czas okrążenia tuż przed tym, jak Nico Müller rozbił się w pierwszym zakręcie i spowodował drugi wyjazd samochodu bezpieczeństwa, który poprowadził stawkę już do linii mety.

Dzięki drugiej wygranej w tym sezonie, Cassidy został liderem tabeli punktowej na siedem wyścigów do końca. Kierowca Envision Racing ma 20 punktów przewagi nad dotychczasowym liderem Wehrleinem, który zdobył tylko jeden punkt za 10. lokatę.

Kolejny wyścig Mistrzostw Świata Formuły E odbędzie się na początku czerwca w Dżakarcie.

PNrKierowcaZespół Rezultat
137
Nick Cassidy
Envision Racing29 okr.
29
Mitch Evans
Jaguar TCS Racing+ 0,390
327
Jake Dennis
Avalanche Andretti Formula E+ 1,017
423
Sacha Fenestraz
Nissan Formula E Team+ 2,148
55
Jake Hughes
NEOM McLaren Formula E Team+ 2,788
633
Daniel Ticktum
NIO 333 Racing+ 3,368
725
Jean-Éric Vergne
DS Penske+ 4,374
816
Sébastien Buemi
Envision Racing+ 4,783
91
Stoffel Vandoorne
DS Penske+ 5,394
1094
Pascal Wehrlein
TAG Heuer Porsche Formula E Team+ 6,705
1148
Edoardo Mortara
Maserati MSG Racing+ 7,624
1211
Lucas di Grassi
Mahindra Racing+ 8,576
134
Robin Frijns
ABT CUPRA Formula E Team+ 9,620
143
Sérgio Sette Câmara
NIO 333 Racing+ 10,684
1513
António Félix da Costa
TAG Heuer Porsche Formula E Team+ 11,141
1610
Sam Bird
Jaguar TCS Racing+ 11,469
1758
René Rast
NEOM McLaren Formula E Team+ 12,295
1817
Norman Nato
Nissan Formula E Team+ 13,423
NSK51
Nico Müller
ABT CUPRA Formula E Team
NSK7
Maximilian Günther
Maserati MSG Racing
NSK8
Oliver Rowland
Mahindra Racing
NSK36
André Lotterer
Avalanche Andretti Formula E

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze