Agag: Próbowałem namówić Vettela na Formułę E

Alejandro Agag, założyciel i fundator Formuły E, przyznał, że próbował namówić byłego mistrza świata Formuły 1 Sebastiana Vettela do dołączenia do elektrycznej serii.

Niemiec zdecydował się na przejście na emeryturę po zakończeniu sezonu F1 w 2022 roku. Pomimo tego Niemiec nie narzeka na nudę, o czym wspomina sam Agag.

„Próbowałem namówić Sebastiana na dołączenie do Formuły E, ale jest zajęty. Myślę, że ma już jakąś pracę, tak słyszałem. Sebastian jest głęboko zaangażowany w zrównoważony rozwój i mamy wiele wspólnych wartości. Prawdopodobnie nie byliśmy we właściwym miejscu we właściwym czasie. Ma jeszcze kilka ważnych celów, ale cokolwiek by nie robił, byłby dla nas wielkim atutem” – przyznał założyciel Formuły E.

Już w przeszłości Niemiec był pytany o ewentualne plany dołączenie do elektrycznej serii, jednak zawsze powtarzał, że nie jest nią zainteresowany. Nieoficjalnie mówi się, że były kierowca Red Bulla ma być pierwszy na liście życzeń ekipy Audi, która pojawi się na starcie Formuły 1 w 2026 roku.

Źródło: talksport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze