McLaren wybiera silniki Nissana

Fabryczny zespół McLarena podpisał kontrakt z Nissanem na dostawy układów napędowych od sezonu 2022/2023 Mistrzostw Świata Formuły E. Brytyjski producent dołączy wtedy do elektrycznej serii wyścigowej, przejmując ekipę Mercedesa-EQ.

„Kształtując zespół przed pierwszym sezonem McLarena w Formule E, oczywiście szukamy najlepszych partnerów i okazji na każdym froncie, a aspekty techniczne są wśród kluczowych aspektów” – powiedział szef McLaren Racing Zak Brown. „Nissan dowiódł swojej wiedzy, umiejętności i zaangażowania przez ostatnie cztery sezony Formuły E i wkraczając w erę trzeciej generacji, jesteśmy w pełni przekonani, że ta współpraca przyniesie sukces obu stronom. To będzie prawdziwa współpraca, która będzie napędzać zarówno wyniki zespołu jak i rozwój układów napędowych Nissana”.

McLaren będzie pierwszym zespołem klienckim Nissana od momentu wejścia japońskiego producenta do mistrzostw w sezonie 2018/2019. Zapoczątkowana w nadchodzącym sezonie współpraca potrwa przez cały cykl regulacji technicznych trzeciej generacji.

Najnowszy zespół w Formule E nie ogłosił jeszcze swojego składu kierowców.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze