McLaren wybiera silniki Nissana

Fabryczny zespół McLarena podpisał kontrakt z Nissanem na dostawy układów napędowych od sezonu 2022/2023 Mistrzostw Świata Formuły E. Brytyjski producent dołączy wtedy do elektrycznej serii wyścigowej, przejmując ekipę Mercedesa-EQ.

„Kształtując zespół przed pierwszym sezonem McLarena w Formule E, oczywiście szukamy najlepszych partnerów i okazji na każdym froncie, a aspekty techniczne są wśród kluczowych aspektów” – powiedział szef McLaren Racing Zak Brown. „Nissan dowiódł swojej wiedzy, umiejętności i zaangażowania przez ostatnie cztery sezony Formuły E i wkraczając w erę trzeciej generacji, jesteśmy w pełni przekonani, że ta współpraca przyniesie sukces obu stronom. To będzie prawdziwa współpraca, która będzie napędzać zarówno wyniki zespołu jak i rozwój układów napędowych Nissana”.

McLaren będzie pierwszym zespołem klienckim Nissana od momentu wejścia japońskiego producenta do mistrzostw w sezonie 2018/2019. Zapoczątkowana w nadchodzącym sezonie współpraca potrwa przez cały cykl regulacji technicznych trzeciej generacji.

Najnowszy zespół w Formule E nie ogłosił jeszcze swojego składu kierowców.

Źródło: mclaren.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1