Blomqvist wystartuje w pierwszym pełnym sezonie Formuły E

Były fabryczny kierowca BMW Tom Blomqvist weźmie udział w pełnym sezonie 2020/2021 Formuły E wraz z zespołem NIO 333. Brytyjczyk będzie ścigać się u boku swojego rodaka Olivera Turveya.

„Bardzo się cieszę, że dołączę do NIO 333 na sezon 2021 Formuły E i nie mogę doczekać się rozpoczęcia współpracy” – powiedział Blomqvist. „Jestem wdzięczny za okazję oraz zaufanie, jakie okazał mi zespół. Nie mogę doczekać się, aby odpłacić się dobrymi wynikami na torze. Powrót do Formuły E to coś fantastycznego, bo seria rośnie w siłę w ostatnich latach i jestem dumny, że będę na starcie siódmego sezonu”.

Blomqvist wziął udział w sześciu wyścigach sezonu 2017/2018 wraz z zespołem Andretti, a także sześciu wyścigach sezonu 2019/2020 dla Jaguara. Dla Turveya będzie to szósty pełny sezon z ekipą NIO 333, do której dołączył pod koniec sezonu 2014/2015, gdy operowała pod nazwą Team China Racing.

Siódmy sezon elektrycznej serii wyścigowej będzie drugim, od momentu, gdy kontrolę nad zespołem objęła organizacja Lisheng Racing z Szanghaju, będąca właścicielem marki 333. Producent samochodów NIO nadal będzie głównym partnerem ekipy. Zespół od tamtej pory poczynił duże zmiany, nad którymi czuwa nowy szef ekipy Christian Silk. Najważniejszą jest powstanie ośrodka badań i rozwoju w Oxfordzie, który opracował zupełnie nowy układ napędowy na sezon 2020/2021.

NIO 333 zaprezentowało także nowe malowanie na sezon 2020/2021. Do oblepienia samochodów został wykorzystany nowy materiał niezawierający polichlorku winylu, będący najbardziej ekologicznym dostępnym rozwiązaniem na rynku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej NIO 333

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league