Sette Câmara wystartuje w pełnym sezonie Formuły E

Debiutujący podczas tegorocznych wyścigów w Berlinie Sérgio Sette Câmara weźmie udział w pełnym sezonie 2020/2021 Formuły E. Brazylijczyk będzie reprezentować zespół Dragon Racing, świeżo przemianowany na Dragon Penske Autosport.

Zespół z Los Angeles znany jest z częstych zmian kierowców – Sette Câmara dołączył do ekipy w połowie ostatniego sezonu, zajmując miejsce Brendona Hartleya. Choć nie zdobył punktów, dwukrotnie zakwalifikował się w pierwszej dziesiątce.

„Wiele się nauczyłem o optymalizacji samochodu Formuły E i pracy z takim formatem wyścigowym, bo to zupełnie inny pojazd od tych, którymi się ścigałem” – powiedział kierowca startujący obecnie w Super Formule. „Spędziłem dużo czasu na pracy z inżynierami, aby zrozumieć jak wykorzystać energię w najbardziej wydajny sposób i uzyskać jak najlepsze wyniki. Było przede mną dużo nauki i jestem podekscytowany, że będę mógł to wykorzystać w moim pierwszym pełnym sezonie z zespołem”.

„Moim celem jest jak najlepszy wynik w każdym wyścigu, szybka nauka i dobra zabawa z ekipą Dragon Penske Autosport! Chcę rozwijać się z zespołem i dalej nabierać rozpędu, by regularnie zdobywać punkty w nadchodzącym sezonie”.

Podobnie jak Techeetah oraz Nissan, zespół Dragon rozpocznie nowy sezon z dotychczasowym samochodem, by wprowadzić nowy model podczas drugiego okresu homologacyjnego na początku kwietnia.

Źródło: dragonracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league