Mercedes zmienia barwy również w Formule E

Fabryczny zespół Mercedesa w Mistrzostwach Formuły E przyłączył się do zakrojonej na cały koncern Daimlera akcji walki z rasizmem i dyskryminacją oraz promowania różnorodności w sporcie motorowym. Oba auta ekipy zostały przemalowane na czarno przed finałem sezonu w Berlinie.

„Zawsze głośno sprzeciwialiśmy się rasizmowi oraz wszelkim formom dyskryminacji, na które nie ma miejsca w naszym zespole, w naszym sporcie i naszym społeczeństwie” – powiedział szef zespołu Ian James. „Ostatnie wydarzenia na świecie pokazały jednak, że musimy lepiej wykorzystywać naszą platformę, aby sprzeciwić się rasizmowi i dyskryminacji. Jako część wyścigowej rodziny Mercedesa, wysyłamy jasny przekaz i wezwanie do zmian”.

Podobnie jak w przypadku zespołu Formuły 1, fabryczna ekipa Mercedesa w Formule E dąży do zwiększenia różnorodności wśród swoich własnych pracowników: „Wyścigi to obszar, w którym różnorodność rasowa i równouprawnienie płci nie były nigdy zbyt powszechne. Wciąż długa droga do wyrównania tych nierówności we wszystkich działach naszego zespołu. Od pierwszego dnia opowiadaliśmy się za równymi szansami dla wszystkich i przeciwko wszelkim formom dyskryminacji. Wspólnie z naszymi partnerami, postrzegamy to jako okazję do promowania oraz trenowania nowych talentów, niezależnie od ich pochodzenia czy płci, aby dać im szanse dołączenia do Formuły E w przyszłości”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimler

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league