Rast po pierwszym teście w samochodzie Formuły E

Aktualny mistrz serii DTM René Rast po raz pierwszy zasiadł za kierownicą samochodu Mistrzostw Formuły E podczas prywatnego testu na torze Lausitzring. Niemiec przygotowuje się do swojego debiutu w elektrycznej serii wyścigowej, podczas kończących sezon 2019/2020 sześciu rund w Berlinie. 

„To otwarty samochód, który wydaje zupełnie inny dźwięk i przy którym skupiamy się na zupełnie innych rzeczach podczas testów niż w przypadku DTM” - powiedział kierowca Audi. „Miałem wiele nowych doświadczeń w ciągu ostatnich kilku dni. Zespół bardzo dobrze mnie przyjął, a Lucas jest bardzo otwartym i doświadczonym nauczycielem. Świetnie się bawiłem podczas moich pierwszych kilometrów za kierownicą i z dnia na dzień coraz bardziej wyczekuję wyścigów w Berlinie, choć wiem, że to będzie ogromne i niełatwe wyzwanie”. 

Rast szybko osiągnął dobre tempo za kierownicą elektrycznego samochodu wyścigowego, który podczas testów dzielił z Lucasem di Grassim. Nie jest to ostatni test zespołu Audi przed sierpniowymi wyścigami w Berlinie, a poza tym Rast spędzi wiele godzin w symulatorze. 

Daniel Abt, którego miejsce w Audi zajął Rast, pozostanie w stawce Formuły E, po tym jak dołączył do zespołu NIO 333. 

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league