Bird przejdzie do Jaguara w Formule E

Sam Bird wystartował we wszystkich dotychczasowych wyścigach Mistrzostw Formuły E, reprezentując zespół Virgin Racing. Zmieni się to w sezonie siódmym, bowiem Brytyjczyk podpisał kontrakt z fabryczną ekipą Jaguara.

„Nie mogę doczekać się nowego rozdziału w mojej karierze kierowcy Formuły E” – powiedział 33-latek. „Obserwowałem ich postępy w serii i jestem dumny jeżdżąc dla kultowej brytyjskiej marki z wyścigowym DNA, oraz z dołączenia do niesamowitej listy kierowców, którzy się dla nich ścigali”.

Bird jako jedyny odniósł zwycięstwa w każdym sezonie elektrycznej serii wyścigowej i zostanie zespołowym kolegą drugiego w aktualnych mistrzostwach Mitcha Evansa: „Jestem niezmiernie głodny sukcesów i wierzę, że wspólnie z Mitchem możemy osiągnąć wielkie rzeczy dla zespołu oraz dla siebie. Chcę podziękować Virgin Racing za wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy i życzę im wszystkiego najlepszego. Po zakończeniu sezonu w Berlinie nie mogę doczekać się przetestowania Jaguara, aby być jak najlepiej przygotowany na siódmy sezon i kolejne”.

Miejsce Birda w zespole Virgin ma zająć startujący w Super Formule oraz Super GT Nick Cassidy. Z Jaguara odejdzie natomiast debiutujący James Calado, który nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, zdobywając tylko dziesięć punktów w pięciu dotychczasowych wyścigach.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Jaguar Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league