DAMS ogłasza swój skład w GP3

Francuska ekipa DAMS ogłosiła, że podczas swojego debiutanckiego sezonu w serii GP3, ich barwy reprezentować będą Santino Ferrucci, Kevin Jorg i Jake Hughes.

Dowodzony przez Jean-Paula Driota zespół, który w ostatnich latach odniósł wiele sukcesów w serii GP2, w tym roku zajmie miejsce drużyny Status Grand Prix w paddocku GP3 i zdecydował obsadzić w swoich fotelach wyścigowych debiutantów.

Najmłodszym z nich jest Farrucci, który ma zaledwie 17 lat i w zeszłym sezonie ścigał się w europejskiej Formule 3, gdzie razem z zespołem Mucke Motorsport zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

"Nie mogę się doczekać współpracy z DAMSem, którzy od zawsze byli jedną z dominujących ekip w każdej serii, w której startowali” – powiedział Amerykanin. "Przed tym sezonem, który zarówno dla mnie, jak i dla nich będzie debiutanckim w GP3, miałem okazję testować samochód tej serii w Abu Dhabi i nieźle się przy tym bawiłem. Wszystko wygląda tak, że powinniśmy się do tego przyzwyczaić, a zespół jest naprawdę profesjonalny, dlatego nie mogę się już doczekać, żeby zobaczyć, co możemy razem osiągnąć”.

Jorg i Hughes w poprzednim sezonie ścigali się w Formule Renault 2.0. Jorg ukończył te mistrzostwa na trzecim miejscu, a szybsi od niego byli jedynie Jack Aitken, który w tym sezonie dołączy do ekipy Arden, a także zwycięzca serii - Louis Deletraz.

"Oczywiście wszyscy jesteśmy nowi w GP3, a w stawce zawsze jest dużo silnych kierowców. Niemniej jednak jestem pewny, że razem z DAMSem możemy osiągnąć wiele dobrych rezultatów” – powiedział Jorg. „Byłem szybki podczas testów w Abu Dhabi w zeszłym roku - finiszowałem dwa razy jako drugi, dlatego uważam, że poznaję samochód dość szybko. Kluczem do sukcesu w GP3 jest umiejętność odpowiedniego zarządzania oponami i jestem pewny, że skoncentrujemy się na tym podczas przedsezonowych testów”.

Były mistrz F4 z ramienia BRDC, Jake Hughes, zakończył europejskie mistrzostwach Formuły 2.0 na 6. miejscu i podobnie jak jego koledzy, jest bardzo pozytywnie nastawiony do nadchodzącego sezonu.

"To dla mnie honor pracować z tak fantastyczną ekipą jak DAMS, którzy słyną z tego, jak radzą sobie z nowymi wyzwaniami” – powiedział Brytyjczyk. "Testowałem samochód GP3 podczas sesji w Abu Dhabi w zeszłym roku i od razu zacząłem rozumieć zarówno zachowanie opon, co wiem, że będzie dużym wyzwaniem, a także cały samochód, co sprawiło, że czuje się bardzo pewny siebie przed nadchodzącym sezonem”.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze