Jack Aitken dołącza do stawki GP3 w barwach Ardenu

Mistrz Formuły Renault 2.0, Jack Aitken, dołączy w tym roku do stawki GP3 w składzie ekipy Arden International.

20-letni Aitken zdobył w ubiegłym sezonie mistrzostwo zarówno w Formule Renualt 2.0 Alps, jak i Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0, dlatego oprócz startów GP3 istaniała również szansa abyśmy oglądali go w tym roku w Formule V8 3.5 Podczas pozsezonowych testów GP3 na torze w Abu Dhabu Aitken miał okazję współpracować z Koiranenem, Statusem i Ardenem, jednak na pełen sezon zdecydował się związać z tym ostatnim, w barwach którego wykręcił najlepszy czas finałowego dnia jazd.

"Po raz pierwszy mieliśmy okazję pracować z Jackiem w roku 2013 podczas testów dla młodych kierowców Formuły Renault 3.5” - wspomina szef Ardenu, Julian Rouse. "Już wtedy był imponujący, a teraz gdy ukończył swoją edukację i miał szansę aby w pełni skoncentrować się na ściganiu w sezonie 2015, jego postawa była niesamowita i był bardzo konkurencyjny w Formule Renault 2.0. Opórcz tego odbyliśmy razem bardzo dobry test pod koniec roku w Abu Dhabi, który pokazał, że Jack jest w pełni gotowy aby walczyć o zwycięstwa w wyścigach w swoim debiutanckim sezonie w GP3, dlatego mamy nadzieję na kontynuowanie pełnej sukcesów współpracy z nim”.

Arden rywalizuje w GP3 od sezonu 2010. To właśnie w ich barwach mistrzostwskie tytuły w tej serii zdobyli Mitch Evans i Daniil Kvyat, jednak jeszcze nigdy nie udało się im wygrać w klasyfikacji zespołów. Ubiegły sezon zakończyli oni na trzecim miejscu, a Emil Berstorff i Kevin Ceccon czterokrotnie staneli na najwyższym stopniu podium.

Jack Aitken to drugi kierowca, którego zatrudnienie potwierdził Arden. Pierwszym z nich będzie inny Brytyjczyk - Jake Dennis, który przychodzi do serii GP3 z Formuły 3.

"Po tym jak pracowaliśmy razem w sezonie 2013, kiedy to zdążyłem zaprzyjaźnić się z niektórymi chłopakami, jestem niezmiernie szczęśliwy, że po raz kolejny będę mógł jeździł w Ardenie, w tegorocznych mistrzostwach GP3” – powiedział Aitken. "Przychodząc do zespołu, który potrafi wygrywać mistrzostwach w bardzo konkurencyjnej serii nie zamierzam spoczywać na laurach, ale stanąć do walki na kolejnym etapie kariery, jakim jest dla mnie GP3”.

Źródło: motorsport.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze