Campos Racing ogłosił swój skład w serii GP3

Ekipa Campos Racing poinformowała, że w sezonie 2016 w serii GP3 ich barwy reprezentować będą Alex Palou, Konstantin Tereshchenko i Steijn Schothorst.

Alex Palou był rok temu liderem zespołu Campos w serii GP3 i prezentował bardzo dobre tempo w kwalifikacjach. W wyścigach dopadło go wiele pecha, co w połączeniu z brakiem doświadczenia spowodowało, że nie zdobył dużej liczby punktów. W drugiej części mistrzostw jego postawa była jednak dużo lepsza, a podczas ostatniego wyścigu w Abu Dhabi odniósł swoje pierwsze, przekonujące zwycięstwo.

"Jestem szczęśliwy, że zostaję w serii GP3 w barwach zespołu Campos Racing” – powiedział Palou. "Jestem zdecydowanie przekonany, że bazując na zdobytym w zeszłym roku doświadczeniu będziemy w stanie być konkurencyjną siłą w stawce”.

Jednym z partnerów Palou będzie Konstatin Tereshchenko, którzy przez dwa poprzednie sezony ścigał się w barwach zespołu Adriana Camposa w Euroformule Open, a w ubiegłym roku wziął także udział w trzech ostatnich rundach mistrzostw GP3. Jego najlepszym wynikiem była 16. lokata.

Nowym nabytkiem hiszpańskiego zespołu zostanie w tym roku Stejn Schothorst - Holender, który w latach 2012-2014 ścigał się w Formule Renault 2.0, a poprzedni sezon spędził w Renault Sport Trophy, gdzie dzięki dwóm zwycięstwom i trzem wizytom na podium zdobył tytuł vice-mistrza w klasie Elite.

"Jestem niezmiernie szczęśliwy, że będę mogł pracować w tym sezonie razem z ekipą Campos Racing” – przyznał Schothorst. "Jestem bardzo zmotywowany aby dać z siebie wszystko i jestem pewien, że razem z zespołem możemy osiągnąć dobre rezultaty w trakcie sezonu”.

W tym sezonie zespoły GP3 mogą wystawiać w każdej rundzie 4 samochody, dlatego do wymienionego tria może dołączyć jeszcze jeden zawodnik. Nie jest to jednak obligatoryjne.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze