Niederhauser zwycięzcą ostatniego wyścigu, Stoneman vice-mistrzem

Patric Niederhauser zakończył sezon GP3 najlepiej jak potrafił, zwyciężając na torze Yas Marina, prowadząc od startu do mety. Obok niego na podium stanęli Nick Yelloly i Alex Lynn, tegoroczny mistrz GP3. Vice mistrzem GP3 został w tym roku Dean Stoneman, jednak na uwagę zasługuje również postawa Marvina Kichhofera, który ukończył sezon na 3. pozycji, wykonując w dzisiejszym wyścigu wiele manewrów wyprzedzania.

Ostatni w tym sezonie wyścig GP3 na torze Yas Marina wyłonić miał finałową kolejność w klasyfikacji mistrzostw. Szczególnie zapowiadała się nam walka o tytuł vice-mistrza. Drugi Dean Stoneman miał przed rozpoczęciem wyścigu 2 punkty przewagi nad trzecim Marvinem Kichhoferem. Zawodnicy ci startowali dzisiaj z 8. i 7. pozycji. Niestety Niemiec nie ruszył do okrążenia rozgrzewkowego i zmuszony był do startu z alei serwisowej.

Pierwsze okrążenie przyniosło nam wiele zamieszania. Nick Yelloly nie dowiózł prowadzenia do pierwszego zakrętu, przez co na pozycję lidera wysunął się startujący z drugiego pola Patric Niderhauser. Alex Fontana uwikłał się w pojedynek z Deanem Stonemanem, co nie skończyło się dobrze dla obu zawodników. Po zderzeniu, do jakiego doszło pod koniec pierwszego sektora Fontana miał zniszczone przednie, a Stoneman tylne skrzydło.

Kolejność za liderami wyglądała więc następująco: Lynn, Bernstorff, Ceccon, Eriksson, Mardenborough, Stanaway, Visoiu.

W związku z incydentami, do jakich doszło na pierwszym kółku sędziowie wypuścili na tor samochód bezpieczeństwa, który prowadził stawkę przez 2 okrążenia. Była to woda na młyn dla Marvina Kichhofera, który mógł dogonić wszystkich zawodników.

Mimo małych różnic w czołówce wszystkie oczy zwrócone  były na Marvina Kichhofera, który systematycznie przebijał się do przodu. Patrząc na to, że na jednym okrążeniu Niemiec odrabiał 1. pozycję, awans na 6. miejsce przed ujrzeniem flagi w biało-czarną szachownicę wydawał się niemożliwy.

Bardzo dobre tempo prezentował również Robert Visoiu, który od początku wyścigu popisał się wieloma odważnymi manewrami. Jednym z nich było wyprzedzenie kolegi z zespołu - Janna Mardenborough, który na kolejnym kółku wycofał się z wyścigu. Wydawało się, że coś niedobrego stało się z jego zawieszeniem.

Patric Niederhauser dowiózł bezpiecznie zwycięstwo do mety, a zaraz za nim zjawił się tam Nick Yelloly. Podium uzupełnił Alex Lynn. Marvin Kichhofer ostatecznie ukończył wyścig na 12. pozycji, przez co to Dean Stoneman ukończył tegoroczne mistrzostwa GP3 na drugim miejscu. Niemiec pokazał się jednak z bardzo dobrej strony, zwracając na siebie uwagę wielu szefów zespołów...

Oto pełne wyniki dzisiejszego wyścigu:

Pozycja   Kierowca Zespół Strata
1. Patric Niederhauser Aden International  
2. Nick Yelloly Status Grand Prix +4.9s
3. Alex Lynn Carlin +7.6s
4. Emil Bernstorff Carlin +8.4s
5. Dino Zamparelli ART Grand Prix +10.4s
6. Kevin Ceccon Jenzer Motorsport +13.1s
7. Jimmy Eriksson Korianen GP +15.1s
8. Richie Stanaway Status Grand Prix +17.8s
9. Robert Visoiu Arden International +18.4s
10. Pal Varhaug Jenzer Motorsport +22.2s
11. Matheo Tuscher Jenzer Motorsport +23.9s
12. Marvin Kirchhofer ART Grand Prix +24.5s
13. Santiago Urrutia Korianen GP +30.8s
14. Ricardo Agostini Hilmer Motorsport +31.1s
15. Patrick Kujala Trident +31.8s
16. Alex Fontana ART Grand Prix +32.4s
17. Ling Kang Trident +43.2s
18. Luis Sa Silva Carlin +63.1s
19. Nelson Mason Hilmer Motorsport +1okr.
  Jann Mardenborough Arden International DNF
  Alfonso Celis Junior Status Grand Prix DNF
  Ryan Cullen Trident DNF
  Dean Stoneman Korianen GP DNF

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze