Correa przedłuża kontrakt z ART Grand Prix

Juan Manuel Correa podpisał kontrakt z zespołem ART GP na sezon 2022. Będzie to drugi sezon dla Amerykanina w Formule 3.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaje z zespołem na kolejny rok” – komentował Correa. „Sezon 2021 był dla mnie ciężki. Bardzo dużo pracowałem zarówno w bolidzie, jak i na rehabilitacjach. Czuję, że ten sezon będzie okazją na zaprezentowanie się na dużo wyższym poziomie. Chciałbym bardzo podziękować zespołowi oraz moim partnerom za wsparcie. Wierzę, że będzie to dobry rok”.

Sébastien Philippe, szef zespołu ART GP dodał: „Juan Manuel świetnie wpasował się zarówno w zespół jak i w bolid. Po tym, co wydarzyło się w jego karierze wykonał niesamowity postęp. Jest człowiekiem bardzo silnym psychicznie i sprawiło to, że ponownie odnalazł frajdę z jazdy samochodem i regularnie walczy o pierwszą dziesiątkę”.

Amerykanin musiał przerwać ściganie w 2019 roku, kiedy to doznał bardzo poważnych urazów nóg podczas tragicznego wypadku na torze Spa-Francorchamps. Sezon 2022 będzie jego drugim pełnym sezonem pod 2019 roku. W przeszłości ścigał się między innymi w niemieckiej oraz włoskiej F4.

Źródło: fiaformula3.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze