Bearman dołącza do zespołu Prema na sezon 2022 F3

Członek Akademii Ferrari – Olivier Bearman – podpisał kontrakt z włoskim zespołem Prema. Brytyjczyk będzie rywalizował w przyszłym sezonie w Formule 3.

„Przyszły sezon będzie pierwszym, w którym będę rywalizował jako członek Akademii Ferrari, nie mogę się więc doczekać wejścia do F3 z zespołem Prema” – mówił Bearman. „Bardzo dobrze nam się pracowało podczas posezonowych testów w Walencji, a rezultaty zespołu z poprzedniego sezonu mówią same za siebie. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu w Bahrajnie”.

Szef zespołu Prema Rene Rosin dodał: „Nie możemy doczekać się współpracy z Olivierem w sezonie 2022. To co osiągnął w tym roku jest niebywałe. To co czeka teraz Oliviera, na pewno nie będzie łatwe, musi się dużo nauczyć, jednak dołożymy wszelkich starań, żeby jak najbardziej wykorzystać jego potencjał, i żeby był gotowy do rywalizacji od pierwszego wyścigu”.

Szesnastolatek został członkiem Akademii Ferrari w listopadzie. W sezonie 2021 startował we włoskiej oraz niemieckiej Formule 4, wygrywając obie serie. Brytyjczyk zadebiutował w bolidzie F3 podczas posezonowych testów, które odbyły się na początku listopada na torze w Walencji.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Prema Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze