Zespół Prema ogłosił, że Jak Crawford będzie startował w zespole w sezonie 2022 Formuły 3.
Dla Amerykanina będzie to drugi sezon w F3. W sezonie 2021 zdobył 45 punktów, raz stając na podium. Ostatecznie zajął 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. W poprzednim sezonie ścigał się również w Euroformule Open, gdzie 10 razy stawał na podium, osiem razy wygrywając. Zmagania zakończył na 3. pozycji. W 2020 roku został wicemistrzem niemieckiej F4.
„Jestem bardzo podekscytowany, że dołączam do zespołu Prema”
– mówił Crawford. „Liczę, że uda mi się wykorzystać wiedzę, którą zdobyłem w debiutanckim sezonie i osiągnąć sukces z zespołem”
.
Szef zespołu Prema, Rene Rosin dodał: „Od początku swojej kariery Jak wyglądał na świetnego kierowcę, więc praca z nim będzie naprawdę bardzo ciekawa. Jest w nim ogromny potencjał i jestem pewny, że Jak będzie walczył o najwyższe pozycje”
.
Junior Red Bulla zadebiutował we włoskim zespole podczas posezonowych testów F3 w Walencji.
Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Prema Powerteam