Nie żyje Adrián Campos

W wielu 60 lat zmarł założyciel zespołu wyścigowego Campos Racing oraz były kierowca Formuły 1 Adrián Campos Suñer. Jak poinformował zespół, przyczyną śmierci Hiszpana była choroba niedokrwienia serca.

Campos rozpoczął swoją wyścigową karierę w 1981 roku od Formuły 3, po czym przeszedł do Formuły 3000 i w końcu do Formuły 1, gdzie najpierw pełnił rolę kierowcy testowego, a w latach 1987-1988 ścigał się dla Minardi. Później został fabrycznym kierowcą Alfy Romeo, a także wystartował w 24h Le Mans za kierownicą Ferrari 333SP. Po zakończeniu wyścigowej kariery, w 1997 roku założył zespół Campos Racing.

Hiszpańska ekipa znana jest przede wszystkim z wyścigów samochodów jednomiejscowych, poprzez Formułę 2 i Formułę 3, a w przeszłości także Formułę Renault 3.5. W 2010 roku Campos został wybrany jedną z ekip mających dołączyć do Formuły 1, lecz zgłoszenie zostało sprzedane upadłej już ekipie Hispania. Zespół uczestniczył także w wyścigach samochodów turystycznych oraz w Formule E, odpowiadając za programy NextEV oraz Mahindry.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league