Nie żyje Adrián Campos

W wielu 60 lat zmarł założyciel zespołu wyścigowego Campos Racing oraz były kierowca Formuły 1 Adrián Campos Suñer. Jak poinformował zespół, przyczyną śmierci Hiszpana była choroba niedokrwienia serca.

Campos rozpoczął swoją wyścigową karierę w 1981 roku od Formuły 3, po czym przeszedł do Formuły 3000 i w końcu do Formuły 1, gdzie najpierw pełnił rolę kierowcy testowego, a w latach 1987-1988 ścigał się dla Minardi. Później został fabrycznym kierowcą Alfy Romeo, a także wystartował w 24h Le Mans za kierownicą Ferrari 333SP. Po zakończeniu wyścigowej kariery, w 1997 roku założył zespół Campos Racing.

Hiszpańska ekipa znana jest przede wszystkim z wyścigów samochodów jednomiejscowych, poprzez Formułę 2 i Formułę 3, a w przeszłości także Formułę Renault 3.5. W 2010 roku Campos został wybrany jedną z ekip mających dołączyć do Formuły 1, lecz zgłoszenie zostało sprzedane upadłej już ekipie Hispania. Zespół uczestniczył także w wyścigach samochodów turystycznych oraz w Formule E, odpowiadając za programy NextEV oraz Mahindry.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league