Charles Leong wygrywa Grand Prix Makau

19-letni Charles Leong został zaledwie trzecim kierowcą z Makau, który zwyciężył w 67-letniej historii Grand Prix Makau. Pokonał on w niedzielnym wyścigu Formuły 4 swojego rodaka Andy’ego Changa różnicą zaledwie 0,513 sekundy. Podium uzupełnił Li Sicheng.

Prowadzenie po starcie z pole position objął Charles Leong, utrzymując za sobą Andy’ego Changa i Li Sichenga. Już na pierwszym okrążeniu Yang Liu i Yu Songtao zderzyli się na dojeździe do zakrętu Faraway Hill, powodując wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Wyścig został wznowiony na czwartym okrążeniu. Leong początkowo odjechał od Changa, lecz na dojeździe do zakrętu Lisboa cała stawka była już zbita ze sobą. Na krętej sekcji toru kierowca z Makau wyrobił sobie jednak ponad sekundę przewagi i nie musiał już martwić się potencjalnym atakiem ze strony Changa.

Dwójka kierowców z Makau przejęła w tym momencie całkowitą kontrolę nad wyścigiem, kręcąc czasy okrążeń o dwie sekundy lepsze od Li Sichenga. Reszta stawki jechała już ponad cztery sekundy wolniej od liderów – tej grupie przewodził Stephen Hong, choć presję na nim wywierał Allen Lo.

Za ich plecami, Ling Kang wyprzedził na piątym okrążeniu Shanga Zongyi w walce o siódme miejsce, a już na kolejnym kółku zyskał kolejną lokatę, wyprzedzając Zhu Yuanjie – ten spadł wkrótce aż na dziewiątą pozycję, wyprzedzony także przez Shanga i He Zijiana.

Stephen Hong przez połowę wyścigu agresywnie bronił się przed Allenem Lo, lecz ten w końcu odebrał mu czwartą lokatę na trzy okrążenia do mety, nietypowym manewrem na dojeździe do zakrętu Mandarin Oriental. Hong nie miał czasu na kontratak, bowiem musiał od razu skupić się na nadciągającym z tyłu Lingiem Kangiem – ten przez chwilę znalazł się nawet przed swoim rodakiem, lecz ostatecznie to Hong pozostał z przodu.

Prowadzący Leong jechał tymczasem tak szybko, że na trzy okrążenia do mety dogonił dublowanych kierowców. Chang wykorzystał to, by odrobić stratę trzech sekund i znalazł się tuż za tylnym skrzydłem swojego rodaka. Pomimo ustanowienia najlepszego czasu okrążenia, Chang nie zdołał jednak zaatakować Leonga, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix Makau.

Li Sicheng niezagrożony dojechał na trzeciej pozycji, ze stratą ponad 23 sekund do liderów. Allen Lo był czwarty, przed Stephenem Hongiem i Lingiem Kangiem. He Zijian wyprzedził Shanga Zongyi w walce o siódme miejsce, a pierwszą dziesiątkę uzupełnili Zhu Yuanjie i Neric Wei.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league