Leong ponownie wygrywa Grand Prix Makau

Lokalny kierowca Charles Leong drugi rok z rzędu zwyciężył w prestiżowym wyścigu Formuły 4 na ulicach Makau. Zdominował on rywalizację, pokonując na mecie swojego rodaka Andy’ego Changa różnicą 24 sekund.

Startujący z pole position Leong znalazł się pod presją tylko na samym początku, lecz przyjął defensywną linię na dojeździe do zakrętu Lisboa i utrzymał pozycję lidera. Od tego momentu kierowca z Makau był już niezagrożony i zaczął odjeżdżać od stawki w tempie dwóch sekund na okrążenie.

Co więcej, Chang otrzymał karę przejazdu przez boksy za falstart, przez co jego strata do lidera urosła do ponad pół minuty. Leong mógł więc spokojnie kontrolować tempo i nieco zwolnił, pozwalając, aby jego przewaga na linii mety zmalała do 24 sekund.

Po odbyciu kary, Chang spadł za Li Sichenga, lecz dogonił go i wyprzedził na ósmym okrążeniu. Li uzupełnił podium, finiszując kolejne 25 sekund dalej. Zefeng Jing był czwarty, pomimo błędu na pierwszym okrążeniu, kiedy to pojechał prosto w zakręcie Lisboa. Chińczyk stopniowo przebijał się przez stawkę i wywalczył końcowy wynik na ostatnim okrążeniu, wyprzedzając Zhongyi Shanga – tego w końcówce wyprzedził także Li Chao. Czołową dziesiątkę uzupełnili Lü Jingxi, Brian Lee, Neric Wei oraz Lishin Peng.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league