Ocon i Alpine spróbują pobić rekord Nordschleife

Jak informuje L’Equipe, Esteban Ocon oraz Alpine zamierzają podejść do próby pobicia rekordu toru Nordschleife z wykorzystaniem mocniejszej wersji Alpine A110 w październiku.

Nordschleife, które znane jest także jako «Zielone Piekło», to słynna północna pętla o długości 20,8 km, będąca częścią toru Nürburgring w Niemczech.

Obecny rekord w tej kategorii samochodów należy do modelu Porsche 718 Cayman GT4 RS i wynosi 7:03,121, ustanowiony w tym roku.

Świadkowie mieli widzieć nieujawniony model Alpine A110 podczas testów na Nordschleife, w kolorystyce bordo z czerwonymi akcentami. Ta wersja samochodu ma być jeszcze szybsza niż obecny model R, który osiąga prędkość maksymalną 285 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Samochód ma posiadać unikalne elementy aerodynamiczne oraz koła MP-Rezeau, które wcześniej nie były widziane w modelu A110.

Nie wiadomo, ile koni mechanicznych będzie mieć nowa konstrukcja ani kiedy zostanie wprowadzona na rynek. Obecnie A110 występuje w wersjach o mocy 250 i 300 koni mechanicznych.

Alpine już wcześniej pokazało, że potrafi stworzyć samochód o mocy niemal 500 KM. W czerwcu tego roku Raphaël Astier za kierownicą specjalnie przygotowanego A110 zajął trzecie miejsce na Pikes Peak.

Oczekuje się, że Ocon podejmie próbę pobicia rekordu podczas przerwy między wyścigami F1 w październiku, po Grand Prix Kataru, które zaplanowano na 8 października. Napięty kalendarz mistrzostw świata oznacza jednak, że Ocon musi być w Teksasie najpóźniej 16 października na GP Stanów Zjednoczonych.

Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać, Ocon może poprosić o próbę rekordu Raphaëla Astiera lub Laurenta Hurgona, którzy pełnią w Alpine rolę kierowców testowych.

Źródło: lequipe.fr

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze