Zacięta walka o zwycięstwo na trzy godziny przed końcem

24-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps wchodzi w decydującą fazę. Na trzy godziny przed końcem walka o zwycięstwo jest bardzo zaciekła.

Natchniony nadziejami o objęciu prowadzenia, Dries Vanthoor w Audi #32 dogonił Come’a Ledogara w Ferrari #51, zmuszając zespół Iron Lynx do zmiany strategii – Francuz zjechał do alei serwisowej wcześniej niż zwykle, aby oddać samochód w ręce Alessandro Pier Guidiego. Audi pojawiło się w boksach okrążenie później, a za jego kierownicą zasiadł Kelvin van der Linde.

Szybszy pit-stop w wykonaniu włoskiej ekipy pozwolił z powrotem otworzyć kilkusekundową przewagę, lecz po kolejnej rundzie zjazdów do boksów Nicklas Nielsen – który wsiadł do Ferrari #51 – utknął za dublowanymi kierowcami i jego przewaga zmalała do niecałej sekundy. Van der Linde nie zdołał jednak wykorzystać tej szansy i sam znalazł się poza torem, niemal uderzony przez jedno z dublowanych aut.

Podczas kolejnej rundy pit-stopów, tuż przed końcem 21. godziny wyścigu, Iron Lynx znów zyskało czas względem WRT i różnica pomiędzy czołowymi autami znów wzrosła do około pięciu sekund. Na okrążeniu lidera pozostaje także Aston Martin #95.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1