Sebastian Vettel twierdzi, że Scuderię Ferrari czeka sporo pracy podczas przerwy zimowej, jeśli w przyszłym sezonie chce powalczyć o tytuł mistrzowski z Mercedesem.

Po bardzo słabym sezonie 2014 w wykonaniu włoskiego zespołu, w kolejnym roku nastąpiło jego odrodzenie. Choć Mercedes był teamem nie do pokonania, Ferrari stanowiło drugą siłę w stawce. Sebastian Vettel, który w minionym roku dołączył do stajni z Maranello, szybko stał się liderem teamu. Niemiec trzynaście razy stawał na podium, w tym trzy razy na najwyższym jego stopniu. Ferrari chce jednak walczyć o najwyższe cele, ale by tego dokonać, zespół musi wykonać sporo pracy.

„W przyszłym sezonie chcemy walczyć z Mercedesem, dlatego nie zamierzam zdradzić żadnych naszych sekretów” - rozpoczął Vettel. „Fakt jest taki, że chcemy rozwijać się w wielu obszarach, dotyczących aerodynamiki, silnika i wielu innych, ale myślę, że tegoroczne wyniki pokazały, że jesteśmy na właściwej drodze. Teraz musimy po prostu skupić się na naszej pracy” – dodał Niemiec.

Przerwa pomiędzy kolejnymi sezonami Formuły 1 nie trwa długo i podczas gdy inni kierowcy nie mają zamiaru zdejmować nogi z gazu, Vettel chce spędzić ten czas w domu z najbliższymi.

„Przerwa zimowa jest krótka, a przebywanie w hotelach przez większą część roku sprawia, że z przyjemnością spędzę ten czas w domu, gdzie mogę się zrelaksować w towarzystwie mojej rodziny i przyjaciół” – powiedział.

„W styczniu mamy już zaplanowane testy opon na torze Paul Ricard. Mam wrażenie, że z każdym kolejnym rokiem przerwa zimowa staje się coraz krótsza. Na szczęście czeka na nas kilka przyjemnych dni i chcę się nimi nacieszyć. Nie mam wielkich planów. Jeśli chcecie posłuchać czegoś ciekawszego musicie pójść do innego garażu, jednak ja jestem z tego zadowolony” - zakończył kierowca Ferrari.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race